03. 01. 2018. 17:16   >>  16:43

ISPAO OD 209. NA SVIJETU

Raonić razočarao po povratku na teren

Miloš Raonić odigrao je veoma lošu partiju u prvom meču po povratku na teren nakon pauze zbog povrede.

Raonić je na ATP turniru u Brizbejnu izgubio od 18-godišnjeg Australijanca Aleksa De Minaura.

Australijski tinejdžer, koji je 209. na ATP listi, pobijedio je 24. na svijetu rezultatom 6:4, 6:4, poslije sat i 36 minuta igre.

De Minaur će u narednom kolu igrati protiv Majkla Moa, Amerikanca koji je takođe iznenadio izbacivši Njemca Mišu Zvereva. Mo, koji je 175. igrač svijeta, bio je bolji od 33. tenisera na svjetskom renkingu u tri seta 6:2, 5:7, 6:4, poslije velike borbe koja je trajala dva sata i 34 minuta.

I Australijanac Metju Ebden umalo nije napravio iznenađenje u duelu sa iskusnijim Nikom Kirjosom.

Kirjos, 21. igrač svijeta, mučio se sa 55 mjesta slabije rangiranim rivalom i izgubio je prvi set u kojem je u prvom gemu propustio dvije brejk šanse. Krajem seta tražio je i medicinski tajm aut zbog problema sa koljenom.

Sredinom drugog seta Kirjos je propustio još dvije šanse, ali je u taj brejku na 4-4 bio koncentrisan i izborio treći set. Spasao je Kirjos dvije vezane brejk lopte na startu trećeg seta i tada je otpor Ebdena definitivno popustio, a Kirjos došao do pobjede - 6:7, 7:6, 6:2.

Turnir iz Serije 250 u Brizbejnu igra se za nagradni fond od 468.910 dolara, a titulu brani Grigor Dimitrov.