Beta [ Objavio: O.Z. ]

11. 11. 2017. 18:41 >> 18:10

FED KUP

Neriješeno poslije prvog dana finala

Teniska reprezentacija Bjelorusije izjednačila je na 1:1 u finalu Fed kupa protiv SAD, pošto je Arina Sabalenka u tri seta, 3:6, 6:3 i 6:4 pobijedila Sloun Stivens.

U prvom međusobnom duelu Sabalenka je do trijumfa došla poslije 120 minuta igre.

Stivens je dobro odigrala u prvom setu, do brejka je stigla u drugom i osmom gemu, dok je Sabalenka samo jednom uspjela da uzvrati istom mjerom, pa je tako Amerikanka poslije 35 minuta igre vodila sa 1:0.

Sabalenku nije mnogo uzdrmao izgubljeni prvi set, bila je sigurna na svojim servisima, a do jedinog brejka u drugom setu došla je u šestom gemu. Ispostavilo se da joj je to bilo dovoljno da dodje do izjednačenja - 1:1.

Odlučujući set donio je mnogo uzbuđenja i preokreta. Stivens je čak triput imala prednost brejka, ali je Bjeloruskinja svaki put uspijevala da se vrati, a potom i da pri rezultat 5:4 dođe do odlučujućeg brejka koji je Bjelorusiji donio izjednačenje poslije prvog dana.

Ranije danas prednost SAD donijela je Koko Vandevej pobjedom od 6:4 i 6:4 nad Aliaksandrom Sasnovič.

Sjutra su na programu obrnuti dueli u singlu, a ukoliko bude neriješeno igraće se i dublovi.