Tenis

29. 06. 2013. 21:03 >> 21:05

VIMBLDON

Đoković ekspresno do osmine finala

Prvi teniser svijeta Novak Đoković savladao je Žeremija Šardija rezultatom 3:0 (6:3, 6:2, 6:2) poslije svega jednog sata i 26 minuta igre. U osmini finala ga očekuje duel sa Tomijem Hasom.

Osmi gem bio je prekretnica prvog seta jer je Šardiju popustio prvi servis, a Đoković je iskoristio drugu od tri vezane brejk lopte za 5:3, a zatim nakon svog servisa došao do 1:0.

Prvi reket svijeta je nakon uvodna dva gema gdje su teniseri čuvali svoj servis uzeo dva brejka i poveo 4:1 i lako duplirao vođstvo u setovima.

I u trećem setu je viđen sličan scenario, Đoković je nastavio da "teroriše" protivnika. Brzo je poveo 5:1, Šardi je smanjio na 5:2, ali je to bilo sve od njega, pa je srpski teniser lako priveo meč kraju.

Huan Martin Del Potro je prema očekivanju eliminisao Gregu Žemlju sa 7:6, 7:5, 6:0.

Češki teniser Tomaš Berdih savladao je Južnoafrikanca Kevina Andersona sa 3:6, 6:3, 6:4, 7:5. Posle lošeg starta i gubitka servisa, Čeh je od drugog seta bio dominantnija figura na terenu i sve završio rutinski.

Hrvat Ivan Dodig napravio je najveći uspjeh u karijeri plasmanom u osminu finala jednog Gren slema.

Doduše, Hrvatu je Holanđanin Igor Sijsling predao meč kod rezultata 6:0, 6:1, 1:0 za njega.

Španac Fernando Verdasko slavio je u jednom od derbija trećeg kola Vimbldona protiv talentovanog Gulbisa, a pobjede su ostvarili još i Lukaš Kubot, Keni De Šeper i Andreas Sepi.

Verdasko je protiv Gulbisa završio posao u tri seta (6:2, 6:4, 6:4) . Španac je napravio po brejk u drugom i trećem setu, dok je u prvom dva puta oduzeo servis protivniku i bez problema stigao do pobjede. De Šeper je nastavio sa sjajnim partijama i iznenadio Monaka takođe u tri seta - 6:4, 7:6, 6:4.

Italijan Sepi nakon velike borbe i pet setova savladao još jednog nosioca Keia Nišikorija, iako je gubio sa 2:1. Konačan rezultat bio je 3:6, 6:2, 6:7, 6:1, 6:4.

Lukaš Kubot je mimo svih prognoza dobio Francuza Benoa Pera (6:1, 6:3, 6:4).