Objavila R.B.

11. 06. 2017. 17:23   >>  18:53

ISTORIJSKI REZULTAT

Rafi deseti trofej Rolan Garosa!

Špancu Rafaelu Nadalu, nakon prilično lake pobjede nad Švajcarcem Stanom Vavrinkom, pripao je, deseti put, pobjednički pehar jedinog Grend slema na šljaci, Rolan Garosa.

U meču koji je trajao dva sata i pet minuta, "kralj šljake" je na impresivan način osvojio sva tri seta - 6:2, 6:3 i 6:1.

Nadal je u Parizu slavio i 2005, 2006, 2007, 2008, 2010, 2011, 2012, 2013. i 2014. godine, a ovogodišnji trofej osvojio je, nakon sedam mečeva, bez izgubljenog seta.

On je postao tek drugi igrač koji je na jednom grend slem turniru osvojio deset ili više titula. Prije njega je to pošlo za rukom jedino Margaret Kort koja je 11 puta osvajala Australijan open od 1960. do 1973. godine.

Špancu je ovo ukupno 15. grend slem trofej u karijeri, a ispred njega je sada jedino Švajcarac Rodžer Federer sa 18.

Vavrinka je, na drugoj strani, doživio prvi poraz u svom četvrtom grend slem finalu.

I Nadal i Vavrinka su u prvom setu bili sigurni na svoj servis sve do šestog gema, kada je Španac iskoristio prvu brejk priliku i poveo sa 4:2. Taj brejk je samo bio uvod u ono što slijedi - Nadal je osvojio i naredna dva gema i poslije 43 minuta igre poveo sa 1:0 u setovima.

Nadal je u drugom setu nastavio gdje je stao u prvom. On je vrlo brzo osvojio prva tri gema i prednost brejka je bez problema sačuvao do kraja seta.

Rafael Nadal je na početku trećeg seta, u prvom gemu, oduzeo servis Vavrinki i to je praktično bio kraj meča. Španac je do kraja odigrao besprijekorno, nije dopustio Švajcarcu ni promil šanse da meč učini neizvjesnijim.