15. 01. 2013. 13:01   >>  16. 01. 2013. 13:35

Šampionke

"Lavice" osvojile Evropu

CRNA GORA JE ŠAMPION EVROPE! Još jedna medalja stiže u Crnu Goru! Nakon nepuna četiri mjeseca, naše ''zlatne lavice'', još jednom su obradovale cijelu naciju!

Naše 'zlatne lavice' savladale su večeras u Beogradu, u finalnom duelu, reprezentaciju Norveške - prvaka Starog kontinenta na posljednja četiri rukometna prvenstva. Rukometašice Crne Gore osvojile su zlatnu medalju na Evropskom šampionatu u Srbiji nakon duplih produžetaka 34:31 (12:11, 24:24, 28:28).

Sjajna igra naših reprezentativki! Crna Gora je pred više hiljada svojih navijača u beogradskoj Kombank areni odigrala najbolju utakmicu od osnivanja reprezentacije. Uprkos toj činjenici izabranice selektora Adžića morale su mnogo da se pomuče da bi skinule Norvežanke sa trona.

Poslije prvih dodatnih deset minuta za pobjedu im nijesu bila dovoljna ni tri gola prednosti dva i po minuta prije kraja. Za završni udarac morale su da sačekaju još deset minuta. Skandinavke su uspjele dva puta da se vrate 'iz mrtvih' i da finale u Beogradu učine jednim od najzanimljivijih od kada se igraju evropska prvenstva.

Ali, snage za potpuni preokret nijesu imale.

Milena Knežević bila je najbolja u pobjedničkoj ekipi sa 10 golova, jedan više postigla je Norvežanka Ida Alštad. Hajdi Loke, koja je bila sjajno čuvana, zaustavila se na pet. Najbolji streijlac šampionata Katarina Bulatović osam puta je uspjela da pogodi protivničku mrežu.

Ipak, najzaslužnija za pobjedu Crne Gore bila je fantastični golman Sonja Barjaktarović sa 20 odbrana!

Bravo za evropske šampionke! Naše rukometašice su još jednom pokazale da su heroine nacije jer su tokom cijelog šampionata pokazale izuzetnu hrabrost, karakter i borbenost!

Strijelci:

CRNA GORA: Knežević 9, K. Bulatović 8, Pavićević 2, Miljanić 3, A. Bulatović 1, Radičević 4, Jovanović 2, Lazović 1, Đokić 1,

Norveška: Alstad 9, Brjevang 1, Loke 4, Herem 2, Suland 3, Edin 4, Rigelhut 2, Bjorndalen 2, Gese 1,

Sedmerci:

CRNA GORA: 3 (3)
Norveška: 4 (1)

Isključenja:

CRNA GORA: Lazović 4 minuta, A. Bulatović 2 minuta, Radičević 2 minuta, Klikovac 2 minuta, Bulatović 2 minuta,

Norveška: Edin 2 minuta, Loke 2 minuta i to u četvrtom produžetku

Odbrane:

Barjaktarović – 20 (2 sedmerac)

Lunde-Haraldsen - 14

Podsjetimo:

Crna Gora je u polufinalu savladala Srbiju 27:26, dok je Norveška eliminisala Mađarsku 30:19. Obje selekcije do finala došle su sa po šest pobjeda i porazom.

Crna Gora i Norveška bile su rivali i u finalu olimpijskog turnira u Londonu, u kojem su Norvežanke uz pomoć francuskog sudijskog para bile uspješnije.