21. 12. 2014. 16:59 >> 21:30
36

ŠVEĐANKE BOLJE

"Lavice" četvrte na EP

Crnogorske rukometašice poražene su od Šveđanki 25:23 (11:12) u Budimpešti u meču za bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu. Time su "lavice" zauzele četvrto mjesto u konačnom plasmanu.

Šveđanke su osvojile prvo bronzano odličje na šampionatima Evrope i tako uspjele da se revanširaju našim rukometašicama za poraz u grupnoj fazi koji ih je koštao prvog mjesta.

Ima i srebro na šampionatu 2010. godine u Danskoj i Norveškoj.

Crna Gora je večeras dva puta imala prednost od tri gola (8:5) u 16. i pet minuta kasnije (10:7), ali je dozvolila rivalu da do poluvremena smanji zaostatak.

Početak nastavka pripao je švedskoj selekciji koja je u 35. minutu stekla prednost od tri pogotka.

Vodila je i 17:14 i 18:15, ali su izabranice selektora Dragana Adžića uspjele da izjednače rezultat i vrate se u igru.

Umor i pad koncentracije crnogorskih rukometašica u samoj završnici omogućio je rivalu da dođe do pobjede i medalje.

Najefikasnija u pobjedničkoj selekciji bila je Izabel Gulden sa sedam, dok je gol manje postigla Ida Oden.

U crnogorskoj selekciji najbolja je bila Katarina Bulatović sa osam pogodaka, dok su po četiri postigle Jovanka Radičević i Marija Jovanović.

Za titulu prvaka, u 20 sati i 30 minuta, igraće Norveška i Španija.

20:21 Ponovo vodi Švedska, Alm iz kontre

20:20 Fenomenalan gol Katarine Bulatović sa devet metara preko odbrane švedske reprezentacije

19:20 Johanson sa lijeve strane za novih jedan razlike

19:19 Knežević u svom stilu po lijevoj strani za novo izjednačenje

18:19 Visoka Alm ponovo donosi prednost sa devet metara

18:18 Katarina Bulatović fenomenalno probija po desnoj strani za izjednačenje

17:18 Marija Jovanović krade loptu i osvaja sedmerac koji Katarina Bulatović pretvara u gol

Tajm-auta Dragana Adžića, na dva minuta do kraja poluvremena

Umalo da Šveđanke dođu do prvog vođstva u meču, ali Olden pogađa prečku nakon kontranapada, na tri minuta do pauze

11:11 Brz napad Šveđanki koji završava Dženi Alm

11:10 Mara Jovanović sa igračicom manje, ubrzo ističe kazna Knežević

10:10 Ponovo Olden za novo izjednačenje

Kaća pokušava sama ali bezuspješno

10:9 Olden ponovo smanjuje, uz isključenje Knežević

Promašaji na obje strane, potom Knežević sjajno prekida naad Šveđanki, ali slaba organizacija naših u napadu

10:8 Gulden je matirala Barjaktarević sa devet metara, na drugoj stani naše brzo gube loptu

10:7 Knežević postiže gol za '+3'

Selektor Švedske traži prvi tajm aut na utakmici, nešto preko 10 minuta prije kraja poluvremena

9:7 Nakon promašaja Knežević, Majda prihvata odbijenu loptu na liniji i ponovo imamo dva razlike

8:7 Heleberg smanjuje nakon brze kontre, brzo će naše biti komletne

8:6 Gulden sa sedam metara, nakon šest minuta bez gola švedske selekcije

Andrea Klikovac je zaradila isključenje

8:5 Mehmedović efektno nakon odlične kombinacije.

Novo isključenje za švedske rukometašice.

Gulden pogađa prečku s krila, na isteku 15. minuta.

7:5 Jovaka sa lijevog krila odlično koristi brojčanu prednost i lobuje švedsku golmanku

6:5 Knežević sigurna sa penala

Izborila je sedmerac i isključenje Torsterson koja je dobila crveni karton i za nju je meč završen

Majda Mehmodivić je ukrala loptu i sjajno istrčala kontru, ali nepropisno je zaustavljena

0:1 Marija Jovanović postiže prvi gol na meču

Sa velikih takmičenja, "lavicama" nedostaje samo bornzano odličje, pošto su prije dvije godine osvojile zlato na prošlom šampionatu Starog kontineta i srebro na Olimijadi u Londonu.

Nakon isrpljujućih mečeva u glavnoj fazi turnira i puta za od Zagreba do Budimpešte, Dragan Adžić je konačno imao dovoljno vremena da odmori ekipu.

"Od ovog Evropskog prvenstva postoji dan pauze između polufinala i finala, što je veoma bitno, prvo za zdravlje igračica, a onda i kvalitet utakmica za medalju. Vjerujem da će se djevojke psihološki podići, a u meč ćemo ući jači za Suzanu Lazović, što je jako bitno u rotaciji i odmoru pojedinih igračica", kazao je juče naš selektor.

Reprezentativke Švedske su juče, pomalo neuobičajeno, digle tenziju svojim izjavama. Golman Filipa Iden izjavila je da Crnogorke treba prebiti, aludirajući na njihovu grubost, dok Joana Karter smatra da “Lavice” ne zaslužuju odličje.

"Igraju rukomet koji ne cijenim. Mislim da Norveška, Španija, pa i mi igramo mnogo bolje. Toliko puta prelaze granicu normalnog faula. Dobro je što opet igramo protiv njih jer imamo mnogo motiva", zaključila je Karter.

Nadamo se da će te njihove riječi samo dodatno motivisati naše djevojke i da će još jednom na ovom EP savladati Šveđanke.