11. 12. 2013. 22:04   >>  23:23 9

SP - SRBIJA

Sinjate donijela pobjedu Francuskoj

Nakon pravog rukometnog rata, Francuska je golom Sinjate 19 sekundi prije kraja savladala Crnu Goru 17:16, čime su "trikolorke" napravile veliki korak ka prvom mjestu i donekle se revanširale našoj selekciji za poraz na Olimpijskim igrama. Ostaje veliki žal za ovom utakmicom, jer su izabranice Dragana Adžića vodile većim dijelom meča, ali je u finišu Francuska imala više koncentracije i sreće.Bulatović je u posljednjem napadu povrijeđena i iznijeta je na nosilima sa parketa.

Meč je bio izuzetno napet, sve je prštalo od duela, a igralo se gol za gol do rezulatat 4:4. Tada su Kaća Bulatović i Mehmedović donijele dva razlike, a sa tom razlikom su "lavice" otišle na odmor (8:6).

Odbrana je funkcionisala besprekorno, na čelu sa Marinom Vukčević, koja je odbranila dva sedmerca!

U nastavku se razigrala ljevoruka Lakrabe i Francuska se polako približavala, a naše su popuštale u napadu.

Ipak, Jovanović i Mehemdović su držale prednost. Ipak u 49. minutu FRancuska je izjednačila i onda je uslijedila drama. Jovanović je "izmislila" gol za novo vođstvo, Niomba je poravnala.

Potom je viđen još jedan gol na obje strane, a kod rezultata 16:16 Kaća je promašila semderac! Francuski selektor je zatražio tajm-aut, a Sinjate uz ogrmonu pomoć Fortune postigla gol.

Naše za 19 sekundi koliko je bilo ostalo nijesu uspjele da izgrade povoljnu poziciju za šut i nastalo je veliko slavlje Francuskinja.

Najefikasnija u crnogorskoj selekciji bila je Marija Jovanović sa pet, Majda Mehmedović je postigla četiri, a gol manje Ana Đokić.

U francuskoj selekciji po tri gola postigle su Aleksandra Lakraber, Žnosian Niombla i Sinjate.

Tok meča:

Odbranila se Francuska, kraj utakmice!

17:16 Koliko sreće za Francusku, Sinjate je izblokirana, ali joj se lopta vratila i pogađa sa šest metara, 19 sekundi do kraja

Tajm-aut Francuska (59. minut)

Kaća Bulatović promašuje sedmerac

16:16 Opet Niombla i opet sa devet metara, četiri minuta do kraja

15:16 Opet Jovanović, fenomenalna igra

15:15 Niomba sa devet metara

Tajm -aut Francuska, sedam minuta do kraja

14:15 Strašan gol Jovanović, sa zemlje pod prečku!

Isključena je Marija Jovanović

5:8 Još jedan fantastičan gol Jovanović sa devet metara, tri minuta do poluvremena

5:7 Jovanović prelijepim skok-šutem sa devet metara

5:6 Sise topovskim šutem pogađa mrežu

4:6 Opet dva razlike, Mehmedović