11. 12. 2021. 16:55 >> 17:13
14

SVJETSKO PRVENSTVO

Rusija prejaka za Crnu Goru

Ženska rukometna reprezentacija Crne Gore poražena je od Rusije u Granoljersu 31:25, u utakmici drugog kola glavne runde Svjetskog prvenstva u Španiji.

Crna Gora, koja je ranije ostala bez šansi za četvrtfinale, doživjela je drugi poraz u glavnoj rundi, nakon što je na startu izgubila i od Srbije 27:25.

Rusija je opravdala ulogu favorita, povela je na startu 8:1, u 16. minutu bilo je 11:3, a u 19. i 29. minutu razlika je iznosila devet golova (13:4 i 18:9.

U nastavku sredinom poluvremena prednost je bila i dvocifrena (24:14, 26:16, 27:17), ali su u finišu crnogorske rukometašice uspjele da ublaže zaostatak na konačnih šest golova.

Rusiju su do pobjede vodila Olga Fomina i Antonina Skorobogatčenko sa po šest, dok je gol manje postigla Karina Sabirova.

U crnogorskoj selekciji po sedam pogodaka postigle su Jovanka Radičević i Tatjana Brnović.

U 18 na programu je duel Srbije i Francuske, dok je za 20 sati i 30 minuta zakazan meč između Slovenije i Poljske.

Crnu Goru u ponedjeljak očekuje duel sa Poljskom.

2. poluvrijeme

Grbić nakon prodora, uzvratila je Gorškova sa krila 19:11. Brnović sa crte je smanjila na 20:13. Igra se gol za gol, Rusija na sigurnih 22:13, 42. minut. Managarova nakon kontranpada prvi put donosi plus deset 24:14.

Premović je smanjila na 24:16, uzvraća Managarova u narednom napadu, 46. minut. Gorškova vraća plus 10 Ruskinjama 26:16. Opet Gorškova za rekordnih plus 11 -27:16. "Lavice" su postigle tri gola u nizu 27:19.

Opet Rusija ima dvocifrenu prednost 29:19, 53. minut. Grbić topovski sa devet metara 29:21. Nenezić na prazan gol, 29:22. Kraj meča, 31:25 za Rusiju.

1. poluvrijeme

Dva gola Sapirove na startu. Ista igračica koristi sedmerac. Katastrofalan početak meča "lavica", Rusija nakon 10 minuta igre vodi 8:1. Radičević je promašila sedmerac...

Održava Rusija visoko vođstvo bez problema 13:4, 19. minut. Radičević je sada iskoristila sedmerac, smanjila je na 14:6. I dalje se igra gol za gol 16:8, 26. minut.

Rusija nakon 30 minuta igre vodi 18:10.