S.V, mina

09. 12. 2021. 19:27   >>  19:55 44

NIŠTA OD ČETVRTFINALA

Crna Gora poražena od Srbije

Ženska rukometna reprezentacija Crne Gore poražena je od Srbije u Granoljersu 27:25, na startu glavne faze Svjetskog prvenstva u Španiji. Poraz je ujedno označio i kraj sna o plasmanu u četvrftinale.

Slabiji finiš meča i posljednjih 15 minuta koštale su crnogorsku reprezentaciju povoljnijeg rezultata.

Crna Gora je povela na startu 2:0, u 11. bilo je 7:4, dok je u 15. minuta razlika iznosila četiri (9:5), koliko je i bilo na poluvremenu (18:14).

Izabranice selektorke Bojane Popović do sredine poluvremena održavale su vođstvo, od dva do tri gola razlike.

Srbija je iskoristila šest minuta bez gola crnogorske selekcije i serijeom od 5:0, prvi put došla do vođstva od 25:24.

Crna Gora je još jednom izjednačila, nakon čega je Srbija sa dva gola riješila pitanje pobjednika.

Najefikasnija u srpskoj selekciji bila je Tamara Radojević sa osam, dok je gol manje postigla Jovana Stoiljković.

U crnogorskoj selekciji, na čijem se golu ponovo istakla Marina Račić, najefikasnija je bila Jovanka Radičević sa osam, Ivona Pavićević postigla je pet, a po gol manje Itana Grbić i Sanja Premović.

U prvoj grupi, Slovenija i Rusija igrale su neriješeno 26:26, dok je za 20 sati i 30 minuta završen duel Francuske i Poljske.

Crnogorsku selekciju u drugom kolu, u subotu u 15 sati i 30 minuta, očekuje duel sa Rusijom.

2. poluvrijeme

Radojević pogađa na startu , ali Radičević nastavlja da rešeta 19:15. Prišla je Srbija na minus dva, ali Grbić sa devet metara pogađa od prečke 20:17, 37. minut. Održavamo plus tri 22:19, 43. minut.

Rajčić brani zicer, a u narednom napadu Brnović vraća plus tri 24:21, 48. minut. Stoijljković, pa Janjušević, Srbija prilazi na minus jedan 24:23. Lovrić za izjednačenje 24:24, imamo igračicu manje.

Janjušević donosi preokret 25:24, šest i po minuta do kraja. Premović za izjednačenje 25:25. Stamenić nakon kontre 26:25. Liščević za plus dva 27:25, dva minuta do kraja.

Do kraja nije bilo golova, pa je naša selekcija pretprjela treći poraz na prvenstvu.

1. poluvrijeme

Premović za vođstvo 1:0. Brnović je sa crte duplirala prednost 2:0. Janjušević postiže prvi gol za Srbiju 2:1 Pavićević sa igračicom manje postiže gol 3:2. Stamenić vraća stvari u egal u narednom napadu, šest minuta igre.

Radičević iz sedmerca za plus dva 6:4. Grbić donosi najveću prednost "lavicama" 7:4, 11.minut. Sredina prvog dijela, Crna Gora je stigla do četiri gola viška nakon što je pogodila Pletikosić. Stoijljković je smanjila na 9:6, isključena je na dva minuta Grbić.

Uzvraća Pavićević odmah, čuvamo plus četiri. Dva gola u nizu Srbije 10:8, konačno smo kompletni, 19. minut. Ipak, Radičević postiže dva gola (jedan iz sedmerca) za 12:8. Opet je Srbija prišla na minus dva 13:11, Crna Gora ima igračicu manje.

Grbić nakon prodora za plus tri 14:11, 23. minut. Čuvamo tri gola viška 16:13, tri minuta do odmora. Radičević u posljednjim sekundama prvog dijela 18:14.