S.V, mina

03. 12. 2021. 21:59   >>  22:05 13

SLOVENIJA PREJAKA

Težak poraz Crne Gore na startu

Ženska rukometna reprezentacija Crne Gore poražena je od Slovenije u Granoljersu 28:18, na startu Svjetskog prvenstva u Španiji.

Loše izdanje izabranica Bojane Popović, puno promašenih zicera i 14 minuta bez datog gola sredinom prvog poluvremena trasirali su Sloveniji put ka pobjedi.

Slovenija, koju sa klupe predvodi Dragan Adžić, serijom od 6:0 povela je 9:4, vodila je i 12:5 i 13:6, dok je u 28. minutu razlika iznosila osam golova (15:7).

Prvi put dvocifrenu prednost slovenačke rukometašice stekle su u 39. minutu (22:12), dok je u 51. bilo 12 razlike (27:15).

U slovenačkoj selekciji, na čojem se golu istakla Amra Pandžić sa 13 odbrana, najefikasnija je bila Ana Gros sa šest, dok su Tjaša Stanko, Nina Zulić Tija Gomilar Zikero meč završile sa po četiri gola.

U crnogorskoj selekciji bolje od ostalih bile su Jovanka Radičević sa sedam i Itana Grbić po šest pogodaka.

U drugom meču A grupe Francuska je pobijedila Angolu 30:20.

Angola će biti naredni rival crnogorskoj selekciji, u nedjelju u 20 sati i 30 minuta.

2. poluvrijeme

Stanko nakon prodora , uzvraća Grbić sa dva gola 17:10. Igra se gol za gol - 19:12. Zikero sa krila, drugi put Slovenija ima devet golova viška 21:12, 39. minut.

Zulić nakon prodora 22:12. Opet Zulić, sada za plus 11 - 25:14, sredina drugog dijela. Deset minuta do kraja, Slovenke vode 26:15, meč je odavno riješen...

Slovenija je mirno privela meč kraju do konačnih 28:18.

1. poluvrijeme

Pletikosić nakon prodora, odmah uzvraća Svetik sa krila 1:1. Igra se gol za gol na startu 3:3. Grbić je pogodila za 4:3, potom je Radičević pogodila stativu. U narednom napdu Gros je iz sedmerca vratila stvari u egal 4:4, osmi minut.

Zikero je zatresla mrežu 5:4, pa promašila zicer za plus dva. Gros iz sedmerca za plus dva 6:4. Beganović na prazan gol 7:4, tajm-aut zove Popović, 13. minut. Pletikosić je promašila sedmerac...

Omoregi sa devet metara 8:4, sredina prvog dijela. Zorić za plus šest, očajna igra u napadu "lavica" - 10:4. Stanko za 11:4, a onda pogađa Pavićević, Crna Gora je skoro 15 minuta bila bez gola.

Svetik sa krila, Slovenija održava visoko vođstvo 14:7, 24. minut. Beganović sa crte, najveća prednost Slovenija 15:8, tri minuta do odmora. Nakon 30 minuta igre Slovenke vode 16:8.