27. 01. 2021. 20:15   >>  20:16

TRILER U KAIRU

Danska nakon sedmeraca izbacila Egipat, ide u polufinale

Danska je u polufinalu Svjetskog prvenstva za rukometaše, pošto je u četvrtfinalu izbacila domaći Egipat poslije sedmeraca 39:38.

Nakon 60 minuta bilo je 28:28, nakon dva produžetka 35:35, pa su penali rješavali putnika u polufinale.

Danci su slavili 4:3, a golman Landin je odbranio dva sedmera.

Skandinavci će u polufinalu igrati sa pobjednikom meča u kojem se sastaju Španija i Norveška.

Egipat je bolje otvorio meč, brzo je stigao do tri gola prednosti (3:0 i 4:1), ali su Danci nedugo zatim uhvatili priključak.

Do finiša prvog dijela timovi su se smjenjivali u vođstvu, kada su se Danci odlijepili plus tri 16:13.

I početkom nastavka Danska je imala tri gola viška 17:14, ali su Egipćani preokrenuli 21:20.

Na osam minuta prije kraja Danska je imala dva gola prednosti 25:23, ali nije izdržala. Egipat je izjednačio na 27:27, a potom preko Omra poveo sa 28:27.

Nakon 60 minuta igre bilo je 28:28, pa se ušlo u produžetke od dva puta po pet minuta.

Branioc titule je kontrolisao dešavanja na parketu, imao i dva gola prednosti 31:29, ali je  domaćin na 15 sekundi prije kraja kod rezultata 34:33 dobio isključenje Mikela Hansena i sedmerac koji su realizovali za 34:34.

Opet se igralo dva puta po pet minuta, Egipat je poveo 35:34, a Danci su nakon promašenog sedmerca smogli snage da se odbrane i da stignu do napada za sedmerce.

Igrač Egipta je isključen u tom napadu, zbog branjenja u golmanskom prostoru, da bi Magnus Landin izjednačio iz sedmerca na 35:35.

U penal seriji Landin je odbranio prvi i posljednji sedmerac Egipćana, a Svan Hansen je pogodio za polufinale.