Mina [ Objavio: O.Z. ]

22. 02. 2020. 15:23   >>  15:22 1

SAVLADAN SAVEHOF

Veliki preokret Budućnosti u Švedskoj

Rukometašice Budućnosti pobijedile su danas u Partileu švedski Savehof 33:24 (15:17), u utakmici četvrtog kola glavne runde Lige šampiona.

Podgorički tim dobio je i prvi međusobni duel pred svojim navijačima (30:25), a upisao je treći trijumf u glavnoj rundi.

U svojoj dvorani slavio je i protiv Krima 30:28, a jedini poraz upisala je na gostovanju Đeru 26:24.

Budućnost je do pobjede došla zahvaljujući igri u drugom poluvremenu i seriji od sedam uzastopnih pogodaka početkom nastavka za vođstvo 25:17 u 49. minutu.

Razlika je u samom finišu iznosila i deset golova (33:23).

Najefikasnija u pobjedničkom timu bila je Milena Raičević sa osam, Đurđina Jauković je postigla šest, a po gol manje Jovanka Radičević i Barbara Lazović.

U švedskom timu, koji je bez pobjede u glavnoj rundi, najbolja je bila Ema Fernis Ekelman sa devet golova.

Budućnost će u narednom kolu, u nedjelju, igrati sa Đerom.