rtcg.me/Mina [ Objavio: O.Z. ]

11. 12. 2019. 13:57   >>  16:28 18

SAVLADALE ŠVEDSKU

Požrtvovane "Lavice" izborile olimpijske kvalifikacije

Ženska rukometna reprezentacija Crne Gore savaldala je Švedsku sa 26:22 (12:12) u utakmici posljednjeg, trećeg kola Glavne runde Svjetskog prvenstva u Japanu. "Lavice" su tako izborile plasman u olimpijske kvalifikacije, što je bio primarni cilj pred odlazak na šampionat svijeta.

Takmičenje u grupi završile su kao trećeplasirane i igraće za peto mjesto na šampionatu protiv Srbije, u petak, u 3.30.

Crnogorska selekcija je, nakon slabijeg prvog poluvremena u kojem je gubila i sa tri gola razlike, u 37. minutu prvi put stekla prednost od tri gola (16:13), koju je u 55. uvećala na četiri i praktično riješila sve dileme oko pobjednika.

Crnogorsku selekciju do šeste pobjede na šampionatu vodila je Majda Mehmedović sa sedam, dok su Jovanka Radičević i Andrea Klikovac postigle po pet golova.

Istakla se i Marta Batinović sa 13 odbrana (3 sedmerca).

U švedskoj selekciji najbolja je bila Lin Blom sa sedam pogodaka.

Ranije danas, u našoj grupi, rukometašice Rusije savladale su Španiju sa 36:26 i u polufinale idu sa prvog mjesta u grupi i maksimalnih 10 bodova. U drugom meču naše grupe, Japan je bio ubjedljiv protiv Rumunije 37:20.

U polufinalu rivali će biti Rusija i Holandija, odnosno Španija i Norveška.

Kvalifikacije za olimpijski turnir u Tokiju, igraju se u martu.

TOK MEČA:

26:22 Brnović.

Sve je riješeno, na minut do kraja Lavice imaju pobjedu u džepu.

25:22 Mehmedović trese mrežu,

24:21 Radičević lobuje Ilden sa krila.

23:21 Šveđanke dolaze naminus 2, Jonason traži tajm-aut na tri minuta do kraja meča.

23:20 Blom smanjuje.

23:19 Snažan šut Jauković za najveću prendost na meču - plus 4. (56. minut)

Batinović brani i treći sedmerac, ovog puta zaustavila je udarac Petren.

Mehmedović krade loptu, ali, nažalost, promašuje prazan gol Švedske.

22:19 Despotović ponovo tresu mrežu.

21:19 Petren se razigrala, njen treći vezani gol (51. minut)

21:18 Sjajan gol Despotović sa 9 metara.

20:18 Petren postiže drugi gol danas.

20:17 Radičević ne promašuje sa sedam metara. (48. minut)

Isključenje Blomstrand na 2 minuta i imao sedmerac.

19:17 Petren pogađa iz skok šuta.

19:16 Mehmedović nakon kotre vraća plus 3. (45. minut)

18:16 Radičević sa krila. Njen treći gol danas, prvi iz igre.

17:16 Šveđanke sa igračicom manje smanjuju nakon kontre.

Isključena je i Linkdvist na drugoj strani.

Batinović brani drugi sedmerac. (42. minut)

Jauković je isključena na 2 minuta.

17:15 Gulden probija našu odbranu.

17:14 Klikovac odlično probija i još jednom matira Ilden.

16:14 Lindkvist smanjuje. (37. minut)

16:13 Atraktivan gol Mehmedović - cepelin nakon dodavanja Jauković.

Isključena je i Klikovac zbog povlačenja.

15:13 Radičević donosi plus 2 Crnoj Gori, prvi put na meču.

Drugi put na meču imamo igračicu više, Blom je isključena.

14:13 Igra se brzo na srtartu nastavka, Brnović trese mrežu.

13:12 Gol Mehmedović otvara drugo poluvrijeme.

Kraj prvog poluvremena.

Velika borba i brz rukomet viđeni su u prvih 30 minuta. Švedska je sredinom poluvremna imal i tri gola prednosti, ali naše rukometašice igrale su požrtvovano i do odlaska na odmor uspjele su da meč vrate u egal.

Najefikasnije kod "lavica" je Klikovac sa 4 gola, Mehmedović je postigla 3, a Radičević 2 (oba iz sedmerca).

12:12 Brnović sa crte. (30. minut)

11:12 Snažan udarac Stronberg.

11:11 Četvrti gol Klikovac za novo izjednačenje.

10:11 Šveđanske su ponovo otišle na plus 2, ali Klikovac brzo uzvraća. (25. minut)

9:10 Raičević smanjuje.

Batinović brani sedmerac Gulden.

8:10 Radičević opet sigurna sa sedam metara.

Prvo isključenje na meču, Lagerkvist mora 2 mionuta van igre.

7:10 Melegard sa lijevog krila.

7:9 Radičević iz semderca.

6:9 Blom sa crte povećava prednost Švedske.

Prvi tajm-aut Pera Johansona. (17.minut)

6:8 Serija Švedske 3:0, zahvaljujući Filipi Iden koja brani sjajno.

6:7 Šveđanske vraću prednost, ponovo je pogodila Blom.

6:6 Blom postiže svoj drugi gol.

6:5 Klikovac ponovo trese mrežu sa lijeve strane.

5:5 Hagman pogađa. (11. minut)

5:4 Treći gol Mehmedović za treće vođstvo "Lavica".

4:4 Linkvist odmah uzvraća.

4:3 Odličan šut Klikovac.

3:3 Gulden poravnava. (7.minut)

2:3 Nova kontra i novi pogodak Mehmedović.

2:2 Mehmedović nakon kontre.

1:2 Jauković postiže prvi gol za Crnu Goru.

0:2  Blom pogađa, nakon greške "Lavica" u napadu.

0:1 Šveđanske prve postižu gol, Masing je strijelac.

Ako "lavice" pobijede izboriće plasman u olimpijske kvalifikacije. Ako remiziraju ili izgube, moraće u petak da igraju za 7. mjesto, posljednje koje donosi ostanak u borbi za Tokio.

S druge strane, Švedska bi u slučaju trijumfa prošla u polufinale i borila se za medalju.

Ranije danas, rukometašice Rusije savaldale su Španiju sa 36:26 i u polufinale idu sa prvog mjesta u grupi i maksimalnih 10 bodova.

U drugom meču naše grupe, koji nije imao rezultatskog značaja, Japan je bio ubjedljiv protiv Rumunije 37:20.