10. 12. 2019. 08:29   >>  20:07 27

SP U TOKIJU

Rusija prejaka za "lavice"

Ženska rukometna reprezentacija Crne Gore poražena je danas u Kumamotu od Rusije 35:28 (17:16), u utakmici drugog kola Glavne runde Svjetskog prvenstva.

Crnogorske rukometašice su tim porazom, drugim na šampionatu, ostale bez šansi za ulazak u polufinale takmičenja.

Za plasman među četiri najbolja tima crnogorskim rukometašicama neophodan je poraz Španije od Japana i pobjeda nad Švedskom, u posljednjem kolu.

Pobjednik duela odlučen je sredinom drugog poluvremena, kada je Rusija nakon serije od četiri gola, došla do tada najubjedljivijeg vođstva – 23:19. u 40, koje osam minuta kasnije povećala na šest golova (29:23).

Crna Gora je, poslije serije od 4:0, povela 10:6, a prednost od četiri gola imala je i dva minuta kasnije (11:7).

Ruska selekcija je sa četiri uzastopna pogotka izjednačila na 11:11, a u 24. minutu prvi put i došla do prednosti (14:13).

U drugom poluvremenu Rusija je, nakon serije od četiri gola, povela 23:19. u 40, u 48. minutu razliku povećala na šest golova (29:23) i praktično već tada riješila sve dileme.

Prednost je do kraja povećala na sedam pogodaka.

Najefikasnija u selekciji Rusije, koja je zadržala maksimalan učinak i poslije sedmog meča na šampionatu, bila je Julija Managarova sa 12, dok je Jaroslava Frolova dodala deset pogodaka.

U crnogorskoj reprezentaciji najbolja je bila Majda Mehmedović sa osam pogodaka.

U ostalim mečevima druge grupe rivali će biti Španija i Japan (10) i Švedska i Rumunija (12.30).

Crna Gora će u posljednjem kolu, sjutra u 12 sati i 30 minuta, igrati sa Švedskom.

Tok meča:

Kraj meča!

59' Managarova 28:35

59' Despotović 28:34

59' Mihaljiščenko 27:34

59' Mugoša 27:33

58' Managarova 26:33

56' Kuznjecova 26:32

55' Naše smanjuju sa penala 26:31

53' Frolova bez greške, sedmi sedmerac 25:31

52' Frolova sa penal linije 25:30

51' Despotović pod prečku 25:29

50' Raičević smanjuje na pet razlike 24:29

49' Rusija povećava prednost 23:29

48' Najveća razlika za Ruskinje 23:28

45' Ruskinje dolaze do četiri gola prednosti 23:27

44' Vjahirjeva vraće tri gola prednosti 23:26

43' Bulatović ponovo smanjuje 23:25

42' Managarova za tri razlike 22:25

42' Naše uspijevaju brzo da odgovore 22:24

41' Ruskinje precizne 21:24

41' Jauković smanjuje 21:23

40' Brnović krade loptu i postiže gol 20:22

39' Kuznjecova 19:22

39' Radičević vraća pogodak 19:21

39' Ponovo Vjahirjeva 18:22

36' Vjahirjeva kroz sredinu za dva razlike 18:21

35' Managarova posrtiže 8. pogodak 18:20

34' Frolova sigurna sa penala 18:19

34' Jauković postiže pogodak 18:18

33' Mnagarova postiže novi pogodak 17:18

31' Bulatović uspijeva pod prekršajem da postigne pogodak 17:17

Ruskinje kreću sa centra.

Kraj prvog poluvremena.

29' Managarova uspijeva da dođe do gola 16:17

29' Radičević koristi kontru 16:16

27' Radičević lobuje i sa penala 15:16

26' Frolova ponovo sa penala 14:16

25' Radičević lobuje sa krila 14:15

24' Bobronjikova duplira prednost 13:15

24' Managarova za prvo vođstvo Ruskinja 13:14

23' Frolova ponovo za izjednačenje 13:13

23' Bulatović ponovo za gol prenosti 13:12

22' Frolova sigurna sa penala 12:12

21' Ramusović vraća prednost 12:11

21' Managarova koristi grešku naših rukometašica 11:11

20' Managarova smanjuje na jedan razlike 11:10

19' Ponovo Frolova 11:9

17' Frolova sigurna sa penala 11:8

16' Sjajna Mehmedović vraća pogodak 11:7

16' Bobronikova smjajuje 10:7

Tajm aut Rusije

16' Radičević sa desnpg krila 10:6

15' Mehmedović nastavlja 9:6

14' Mehmedović vraća prednost iz kontre 8:6

13' Bulatović sa distance 7:6

Tajm aut Crne Gore

13' Ruskinje dolaze do prvog izjednačenja 6:6

10' Vjakirjeva smanjuje na 6:5

9' Raičević duplira prednost 6:4

9' Managanova samanjuje na jedan razlike 5:4

8' Raičević vraće na dva razlike 5:3

8' Frolova smanjuje 4:3

7' Radičević sa penal linije 4:2

4' Frolova smanjuje sa penal linije 3:2

3' Brnović sa centralne pozicije lobuje golmanku Rusije 3:1

2' Managarova samjuje 2:1

2' Radičević lobuje sa desnog krila 2:0

1' Jauković otvara prvi napad pogotkom 1:0

1' "Lavice" krenule sa centra.