16. 06. 2019. 19:39   >>  20:32 14

LEKCIJA UKRAJINI

"Lavovi" izborili plasman na EP

Muška rukometna reprezentacija Crne Gore izborila je plasman na Evropsko prvenstvo, pošto je u direktnom duelu za drugo mjesto u grupi savladala Ukrajinu u "Morači" 27:21.

Crna Gora je od poočetka do kraja kontrolisala dešavanja na parketu, a našu selekciju nije pormetila ni povreda Miloša Božovića, koji je pogodio za 2:1 i povrijedio lijevo rame.

Nedugo zatim, Crna Gora je stigla do plus četiri 7:3.

U 20. minutu nakon gola kapitena Ševaljević bilo je 11:5, da bi se u završnici prvog dijela razigrao Lipovina, koji je sa tri vezana gola donio "lavovima" osam golova viška na poluvremenu (15:7).

U drugih 30 minuta, Crna Gora je rutinski održavala veliku prednost, a sve što su gosti uspjeli da urade bilo je da u finišu serijom 3:0 priđu na na 25:21. Tačku na veliku pobjedu stavili su Lipovina i Kankaraš za konačnih 27:21.

Čavor je "predvodio "lavove" sa pet golova, po četiri su postigli Miloš Vujović, Ševaljević i Lipovina.

U ukrajinskoj selekciji najbolji je bio Andri Akimenko sa šest, dok je gol manje postigao Zahar Denisov.