[ Mina ]

FRANCUZI BOLJI U FINIŠU 23. 02. 2019. 15:30   >>  15:01 2

FRANCUZI BOLJI U FINIŠU

Kadetima srebro na Mediteranskom prvenstvu

Muška kadetska rukometna reprezentacija osvojila je srebrnu medalju na Mediteranskom prvenstvu u Egiptu.

Izabranici Brana Božovića poraženi su danas u finalu, u uzbudljivom meču, od Francuske 28:27 (8:11, 10:9, 10:7).

Crnogorska reprezentacija u većem dijelu meča bila je u vođstvu, ali je Francuska u finišu uspjela da preokrene rezultat i dođe do pobjede.

Crnogorski rukometaši osvojili su prvu medalju za mušku nacionalnu selekciju nakon Mediteranskog prvenstva u Tunisu 2013. godine, na kojem je osvojeno zlato.

Crna Gora je do meča za zlatnu medalju došla sa maksimalnim učinkom i svih sedam pobjeda.

U grupnoj fazi upisane su pobjede protiv Saudijske Arabije (23:17), Rumunije (27:23), Alžira (30:13), Tunisa (28:19) i Libije (27:9), u četvrtfinalu je savladana Italija (21:16), a u polufinalu selekcija Egipta (18:17).