[ Mina ]

21. 10. 2018. 19:52   >>  19:45 12

LIGA ŠAMPIONA

Sedmerac presudio Budućnosti u Mecu

Rukometašice Budućnosti poražene su večeras u Mecu od istoimenog francuskog tima 25:24 (8:11), u utakmici trećeg kola A grupe Lige šampiona.

To je drugi uzastopni poraz podgoričkog tima, nakon što je u prošlom kolu izgubio na gostvanju Larviku 23:22.

Budućnost je na startu nove sezone savladala Odenze 31:28.

Mec je upisao drugi trijumf pred svojim navijačima, gde je slavio i protiv Larvika 31:20.

U prošlom kolu protiv Odenzea kao gost igrao je neriješeno 19:19.

Mec je do pobjede, četvrt u međusobnim duelima u Ligi šampiona, došao golom Manon Uet iz sedmerca devet sekundi prije kraja meča.

Budućnost je bolje počela meč, u prvom poluvremenu višeputa imala tri gola prednosti, koliko je bilo i početkom nastavka.

Sredinom drugog poluvremena domaćin je napravio preokret i došao do vođstva, koje je u neizvjesnoj završnici uspio da sačuva.

Najefikasnija u pobjedničkom timu bila je Ksenija Smit sa sedam golova.

U ekipi Budućnosti Kristina Laslo postogla je šest, Đurđina Jauković pet, a gol manje Dijana Ujkić.

U drugom meču te grupe Odenze je kao gost pobijedio Larvik 33:25.

Budućnost i Meć biće rivali i u narednom kolu, 4. novembra u Podgorici.