0.2 °C

IZNENAĐENJE 17. 12. 2017. 19:14   >>  19:12 0

IZNENAĐENJE

Francuska na krovu svijeta

Rukometašice Francuske osvojile su titulu prvaka svijeta, pošto su u finalu savladale Norvešku 23:21.

Francuska je najbolja bila i 2003. godine, dok je u finalu zaustavljena 1999, 2009. i 2011. godine.

Norveška je bolje otvorila meč i povela 7:4. Skanidnavke su potom promašile sedmerac, nakon čega su Francuskinje reagovale.

Ubrzo su preokrenule 8:7, a nakon prvih 30 minuta bilo je 11:10 za izabranice Olivijea Krumbholca.

U nastavku se Francuskinje čuvale minimalno vođstvo, da bi tačku na pobjedu stavila Lakrabe golom za 23:21 pola minuta prije kraja.

Pino i Uet su predvodile pobjednički sastav sa po četiri gola, dok je tri pogotka postigla Landre.

U selekciji Norveške istakle su se Veronika Kristansen i Nora Mork sa po sedam golova.

Norvežankama je ovo 10. medalja na prvenstvima svijeta, a četvrta srebrna.

Bronzanu medalju osvojila je Holandija, koja je u meču za treće mjesto savladale Švedsku 24:21.