18. 11. 2017. 20:30 >> 20:20
1

SAVLADALA VAJPERS

Budućnost ide u Glavnu rundu

Rukometašice Budućnosti savladale su Vajpers nakon preokreta 26:23 i izborile Glavnu rundu Lige šampiona.

Podgorički tim revanširao se rivalu za poraz u Kristijanštadu (29:19) i trećim trijumfom obezbijedila nastavak takmičenja.

Budućnost je savladala i Bitighajm 32:24 i Mec 23:18, pa će u Glavnu rundu prenijeti četiri boda.

Vajpers je upisao peti poraz i završio nastup u Ligi šampiona ove sezone.

Gošće su bolje otvorile meč, pa u 12. minutu imale tri gola prednosti (6:3), Budućnost je nedugo zatim prišla na 6:5, ali je to bilo kratkog daha. Vajpers je u finišu prvog dijela imao plus četiri, da bi naš tim do odmora prišao na minus dva (11:13).

U nastavku je Budućnost pokazala sav potencijal. Pletikosić i Raičević su režirale preokret (14:13), odbrana je bila sve bolja, pa je sredinom nastavka tim Dragana Adžića stekao četiri gola prednosti (20:16).

Kada je na 11 minuta prije kraja Budućnost stigla do šest golova prednosti (22:16) bilo je jasno da je plasman u Glavnu rundu gotova stvar...

Najefikasnija u pobjedničkom timu, na čijem se golu istakla Zogbi de Paula sa 14 odbrana, bila je Milena Raičević sa sedam golova, Matea Kovačić postigla je pet, a po tri Dijana Ujkić i Đurđina Jauković.

U norveškom timu najbolji je bio Lin Jorum Suland sa deset golova.

Budućnost će u Glavnoj rundi igrati sa Vardarom, Ferenvarošem i Larvikom ili Tiringerom.