04. 11. 2017. 21:07 >> 09:06
4

LIGA ŠAMPIONA

Mec pao u "Morači", druga pobjeda Budućnosti

Rukometašice Budućnosti su savladale Mec u "Morači" 23:18 u utakmici četvrtog kola Lige šampiona.

Naš tim je odigrao gotovo perfketno u prvom dijelu, primio je samo osam golova, a u napadu igrao vrlo mudro, pa je nakon prvih 30 minuta bilo plus tri za Budućnost 11:8.

Mec prišao na minus dva (17:15), ali izabranice Dragana Adžića nijesu paničile, naprotiv. U posljednjih deset minuta ušle su sa četiri gola prednosti 19:15, a potom bez problema privele meč kraju.

Mec je tako doživio prvi poraz, Budućnost i Bitighajm imaju po dvije pobjede i dva poraza, a Vajpers jednu pobjedu i tri poraza.

Najefikasnija u pobjedničkom timu, na čijem se golu posebno istakla Zogbi de Paula Darli, bila je Đurđina Jauković sa devet golova.

Sa četiri gola meč je završila Đurđina Malović, dok je jedan manje postigla Itana Grbić.

U francuskom timu, bolje od ostalih bile su Gris Zadi sa pet i Helena Sajka sa četiri gola.

Budućnost će u narednom kolu, 12. novembra, biće gost Bitinghajma.

BUDUĆNOST – MEC 23:18 (11:8)

PODGORICA – Sportski centar ”Morača”. Gledalaca: 2. 500. Sudije: Opava, Valek (Češka). Sedmerci: Budućnost 1 (1), Mec 5 (4). Isključenja: Budućnost 8, Mec 10 minuta. Crveni karton: Landre (Mec) 3x 2 minuta u 55. minutu.

BUDUĆNOST: ZOKEBI DE PAULA (14odbrana), Batinović, UJKIĆ 2, Konatar, JAUKOVIĆ 8, Pletikosić, Laslo 2 (1), MALOVIĆ 5, Premović 1, Brnović 2, Pavićević, RAMUSOVIĆ, RAIČEVIĆ, GRBIĆ 3.

MEC: RAJČIĆ (devet odbrana), Dos Reis (jedna odbrana), EDVIŽ 1, GROS, ZADI 5, Flipe, Nokandi 1, OUE 3, LANDRE, Kanor, SMITS 3, Sajka 4 (4), Mubon, Lusijano 1.