Mina [ Objavio: O.Z. ]

24. 08. 2017. 20:12 >> 19:44

"TROFEJ VARDARA"

Ubjedljiv poraz Budućnosti u Skoplju

Rukometašice Budućnosti porazom su počele takmičenje na prestižnom turniru - Trofej Vardara u Skoplju.

Crnogorski prvak izgubio je danas u drugom kolu A grupe od Vardara 26:15 (15:8).

Domaćin je upisao drugi trijumf i obezbijedio prvo mjesto u A grupi.

Vardar je u prvom kolu, u kojem je Budućnost bila slobodna, slavio protiv Kubana iz Krsnodara 37:32 (19:16).

Makedonski prvak opravdao je ulogu favorita, tokom cijelog meča bio je u vođstvu koje je na poluvremenu iznosilo sedam razlike (15:8).

U 50. minutu prvi put stekao je prednost od deset golova (22:12), koje je do kraja uspio da uveća.

Vardar je do pobjede vodila Andrea Lekić sa šest, dok su po gol manje postigle Jovanka Radičević i Andrea Penezić.

U podgoričkom timu Milena Raičević je sa četiri gola bila najefikasnija, dok je gol manje postigla Đurđina Jauković.

Budućnost će u trećem kolu, sjutra u 17 sati, igrati sa Krasnodarom.

U B grupi, Bukurešt je danas pobijedio Odenze 27:23.

Rumunski tim juče je izgubio od Rostova 29:26.

Mečevi za plasman na programu su u subotu.

Pobjednici grupa, nakon tri kola i po dva odigrana meča, izboriće plasman u finale.

Drugoplasirane ekipe boriće se za treće, a trećeplasirani timovi za peto mjesto.

Pobjednik turnira osvojiće novčanu nagradu od pet hiljada EUR. Drugoplasiranom timu pripašće tri, a trećeplasiranom hiljadu EUR.

Najavljeno je da će biti proglašeni i najbolji golman, igrač i strijelac turnira.