- Hronika
- Kolumne
-
Radio
- Izdvajamo
-
Emisije
- Dokumentarni program
- Pop top
- Europuls
- Zrno po zrno
- Radio ordinacija
- Kulturna panorama
- Zelena priča
- Epoleta
- +382
- Spona
- Svijet jednakih šansi
- Matica
- Život po mjeri čovjeka
- Link
- Izokrenuti svijet
- Koracima mladih
- Moja profesija je...
- Sportski program
- Kulturno-umjetnički program
- Koracima prošlosti
- Naučno-obrazovni program
- Muzički program
- RCG
- R98
- Programska šema
- Trofej Radija Crne Gore
- Frekvencije
- Radio drama
Rukomet
28. 06. 2013. 22:22 >> 22:22
ŽRIJEB ZA LŠ
Budućnost dobila rivale po mjeri
Rukometašice Budućnosti će u grupnoj fazi Lige šampiona igrati sa danskim Midtjilandom i poljskim Lublinom, te pobjednikom kvalifikacione grupe 1.
Ako se ne dogodi čudo, to će biti Ferencvaroš, koji će 14. septembra igrati polufinale protiv zagrebačke Lokomotive, a u slučaju pobjede, dan kasnije bi se za mjesto u LŠ borio ili sa domaćinom, švajcarskim Cugom, ili sa rivalom iz Mađarske, Erdom.
“Dobili smo kvalitetne protivnike, dok očekujem da će četvrta ekipa u grupi biti Ferencvaroš koji je bio nadomak polufinala protekle sezone i koji se sada još pojačao. Smatram da smo dobili teške protivnike ili bolje rečeno najteže iz svih šešira, ako se iz trećeg izuzme Hipobanka. Najvažnije je da se nove igračice što prije uklope u naš sistem rada i onda sam siguran da možemo postizati zapažene rezultate”,kazao je trener Budućnosti Dragan Adžić.
Podgoričanke su izbjegle Vardar, koji je mnogo uložio u tim i doveo 13 igračica, a među njima i Jovanku Radičević i Anu Đokić.
Prvak Makedonije će, takođe, učestvovati u kvalifikacijama, a ako prođe boriće se sa Larvikom, Bera Berom i Podravkom.
Grupa A: Đer, Tiringer, Hipobanka, Pobjednik kvalifikacione grupe 3 (Bjasen, Lajpcig, BNTU Minsk, Tertnes).
Grupa B: Budućnost, Midtjiland, MKS Lublin, Pobjednik kvalifikacione grupe 2 (Ferencvaroš, Erd, Cug, Lokomotiva).
Grupa C: Krim, Mec, Savehof, Pobjednik kvalifikacione grupe 1 (Baja Mare, Tim Tvis Holstebro, Viborg, bolji iz dvomeča Dalfsen – Muratpaša).
Grupa D: Larvik, Bera Bera, Podravka, Pobjednik kvalifikacione grupe 4 (Rostov, Vardar, Salerno, Flori).
(handballme.me)
Коментари0
Остави коментар