10. 02. 2013. 20:50 >> 21:39
2

LIGA ŠAMPIONA

Budućnost poražena od Larvika

Rukometašice Budućnosti doživjele su drugi poraz u glavnoj rundi Lige šampiona – ''plave'' su u utakmici drugog kola, u ''Morači'' poražene od Larvika 20:18 (9:8).

U duelu dva posljednja šampiona Evrope, Budućnost je pružila snažan otpor jednom od glavnih favorita za osvajanje Lige šampiona, u 52. minutu imala je minimalnu prednost (18:17), ali do kraja meča nije postigla gol, pa je Larvik došao do druge pobjede u glavnoj rundi.

Budućnost je loše otvorila meč, za sedam minuta postigla je samo jedan gol, a primila tri. Ipak, dva gola zaredom Podgoričanki za 3:3, ali za kratko jer su Norvežanke opet imale dva gola viška. U 20. minutu Biljana Pavićević je pogodila za 6:6, a ista igračica i za 7:7. Pet minuta prije kraja prog poluvremena, „plave“ su stigle do prvog vođstva, 9:8 što je bio i rezultat prvog poluvremena.

Budućnost, golom Anđele Bulatović otvara drugi dio meča. Međutim, serijom 3:0 Larvik je preokrenuo. Od tada se igralo gol za gol sve do 15. Minuta, kada su Bulatović i Mendi dovele našeg šampiona u vođstvo 16:14. Deset minuta do kraja bilo je 17:17, a nakon još pet, Norvažanke su imale gol viška (18:19). Anđela Bulatović je promašila sedmerac za izjednačenje, dva puta su ''plave'' imale priliku da poravnaju, ali je Suland 15 sekundi prije kraja stavila tačku na meč.

Najefikasnija u redovima Budućnosti bila je Anđela Bulatović sa pet golova, dok je Milena Knežević postigla četiri gola. Aktuelne šampionke Evrope u narednom kolu, 17. februara dočekuje danski Randers.