Objavila: M.M.Lj.

03. 05. 2017. 20:13   >>  21:13 7

KVALIFIKACIJE ZA EP

Crna Gora prokockala pobjedu u Slovačkoj

Rukometaši Crne Gore igrali su neriješeno sa Slovačkom u gostima 27:27, u utakmici trećeg kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u Hrvatskoj. "Lavovi" su imali trijumf u džepu nakon pogotka Borozana pet sekundi prije kraja, ali su dozvolili domaćinu da izbori sedmerac koji je u gol pretvorio Urban.

Do rezultata 8:8 igralo se gol za gol, da bi od tog trenutka pa sve do posljednjih pet minuta domaćin kontrolisao dešavanja na parketu.

Na poluvremnu je Slovačka imala plus četiri (15:11), da bi na startu nastavka Crna Gora u dva navrata prišla na minus dva (16:14, 17:15).

Slovačka je, međutim, odbila taj nalet i u posljednjih pet minuta ušla sa tri gola prednosti 26:23.

Vujović je smanjio na 26:24, potom je Ševaljević realizovao sedmerac za minus jedan, a domaćin je ostao sa dva igrača manje.

Lako smo se odbranili, a onda je Borozan sa dva sjajna gola donio preokret.

Ali, nijesmo uspjeli za pet sekudni da se odbranimo - Slovaci su odigrali brzi centar, a Lasica je na crti napravio težak faul i zaradio crveni karton. Urban je matirao Mijatovića sa sedam metara i donio bod Slovačkoj.

Golove za Crnu Goru postigli su: Borozan 11, Ševaljević 6, Lasica 3, Lipovina i Perišić po 2, dok su po jedan gol postigli Čavor, Vujović i Grbović. Mijatović je imao 7 odbrana.

Kod Slovačke, najefikasniji je bio Tomaš Urban sa 9 golova.

Tok meča:

Kraj meča.

27:27 Urban, sedmerac, nevjerovatno što smo dozvolili...

26:27 Borozan cijepa mrežu sa devet metara!

Tajm-aut Crna Gora, imamo napad za pobjedu, ali i igrača manje. Do kraja je ostalo 25 sekundi.

26:26 Borozan, igrač više. Dva minuta do kraja.

26:25 Ševaljević sedmerac, dva igrača više.

26:24 Vujović sa krila, igrač više.

Slovaci su postigli gol nakon kontranapada, pet minuta do kraja.

25:23 Duriš sa kontra strane.

24:23 Ševaljević, sedmerac.

24:22 Opet Perišić.

24:21 Hruščak, devet metara.

23:21 Perišić.