Objavio: S.V. [ Beta ]

21. 01. 2017. 20:35 >> 23:06

SVJETSKO PRVENSTVO

Norveška i Francuska u četvrtfinalu

Rukometaši Francuske i Norveške plasirali su se u četvrtfinale Svjetskog prvenstva pošto su danas slavili protiv Makedonije, odnosno protiv Islanda.

Norveška je sa 34:24 (12:10) slavila protiv Makedonije u prvoj utakmici osmine finala.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bili su Magnus Jondal i Eivind Tangen sa po šest postignutih golova, dok su Sander Sagosen i Kristijan Bjornsen postigli po pet. U selekciji Makedonije najbolji je bio Kiril Lazarov sa šest golova.

Makedonci su držali rezultatski priključak u prvom poluvremenu, ali su na početku drugog Norvežani stigli do pet golova prednosti, da bi kraja meča ta prednost bila i dvocifrena.

Norveška će u četvrfinalu igrati protiv pobjednika meča u kojem se sastaju Mađarska i Danska.

Domaćin Svjetskog prvenstva, selekcija Francuske je u osmini finala bila bolja od Islanda sa 31:25 (14:13).

Mikael Gigu je vodio Francusku do pobjede sa šest golova, Ludovik Fabregas i Nedim Remili su postigli po pet, a Nikola Karabatić i Danijel Narsis po četiri. Na drugoj strani, u reprezentaciji Islanda najefikasniji je bio Runar Karason sa sedam golova.

Rukometaši Francuske su meč "prelomili" početkom drugog poluvremena serijom 6:1. Oni su tada poveli sa 20:14, a Island do kraja utakmice nije uspio da se rezultatski približi i ugrozi Francusku.

Protivnik Francuske u četvrtfinalu biće ili Bjelorusija ili Švedska.