Povećaj veličinu slova Vrati na prvobitnu veličinu slova Samnji veličinu slova štampaj štampaj

Pošalji prijatelju

Objavio: S.V. [ Mina ]

OLIMPIJSKE IGRE 21. 08. 2016. 20:58   >>  20:37 0

Danska preko Francuske do zlatne medalje

Rukometaši Danske pobjednici su olimpijskog turnira u Rio de Žaneiru.Danska je večeras u finalnom meču savladala Francusku 28:26 i osvojila prvo olimpijsko odličje u muškom rukometu.

Francuska je osvojila prvo srebro, nakon što je na prethodna dva turnira, u Pekingu i Londonu, bila zlatna.

Ima i bronzanu medalju sa Igara u Barseloni.

Bronzanu medalju osvojili su rukometaši Njemačke, koji su u meču za treće mejsto savaladali Poljsku 31:25.

To je Njemcima prvo bronzano olimpijsko odličje, a imaju i jednu zlatnu i dvije srebrne medalje.

Olimpijski šampioni bili su 1980, dok su poraženi u finalima 1984. i 2004. godine.