[ Mina, rtcg.me ]

01. 12. 2019. 16:54   >>  18:38 1

POBJEDE RUDARA I TITOGRADA

Budućnost slavila u Nikšiću, Petrovac srušio Iskru

Fudbaleri Budućnsoti slavili su protiv Sutjeske u Nikšiću 2:0, u derbiju 17. kola Telekom Prve crnogorske lige.

Budućnost je sada izbila na prvo mjesto sa bodovm više od Nikišićana i utakmicom više.

Pobjedu Podgoričanima donijeli su Ivanović i Stoiljković.

Pobjede su ostavrili i fudbaleri Petrovca, Podgorice, Rudara i Titograda.

Petrovac je na trening kampu Fudbalskog saveza iznenadio Iskru 2:1 i upisao petu pobjedu ove sezone.

Do tri boda došao je golovima Borisa Kopitovića u 50. i 81. minutu.

Jedi i pogodak za Iskru postigao je Bogdan Mandić u četvrtom minutu sudijske nadoknade.

Podgorica je savladala Zetu na svom ternu 2:0 i prišla timu iz Golubovaca na bod.

Odluka je pala u posljednjih 20 minuta,a trijumf debitantu u eliti donijeli su Vujnović i Sekulić.

Rudar je u Pljevljima trijumfovao u duelu sa Komom rezultatom 3:2.

Pljevajski tim do pete pobjede vodili su Marko Krasić u 10, Velizar Janketić u19. i Tiago Rodrigues Faria u 45. minutu.

Strijelci za Kom bili su Miloš Radulović u 24. i Nedjeljko Vlahović u 52. minutu.

Trijumf Rudara mogao je biti i ubjedljiviji da su Velizar Janketić u 10. i Vule Vujačić u 34. realizovali jedanaesterce.

Titograd je golom Merdovića slomio otpor "fenjeraša" Grblja 1:0.

Budućnost je, nakon 17. kola, sa utakmicom manje preuzela čelnu poziciju na tabeli sa 35 bodova.

Sutjeska je je druga sa 34, Iskra je treća sa 32, Zeta je osvojila 25, a bod manje Podgorica.

Šesti je Titograd sa 21, tri više od Rudara, a četiri od Petrovca. Pretposljednji je Kom sa 15, a posljednji Grbalj sa samo devet bodova.

Trofej Radija Crne Gore: Đorđević i Ćetković i dalje na čelu

Fudbaler Grblja, Boban Đorđević i Marko Ćetković iz Sutjeske sa po sedam postignutih golova zauzimaju čelnu poziciju na listi strijelaca Telekom Prve fudbalske lige, u takmičenju za Trofej Radija Crne Gore.

Gol manje postigli su Sava Gardašević iz Koma, Damir Kojašević iz Sutjeske, Velizar Janketić iz Rudara, Boris Kopitović iz Petrovca i Igor Ivanović iz Budućnosti, a po pet njegov klupski drug Draško Božović, Milan Đurišić iz Iskre, Goran Vujović iz Koma i Jovan Vujović iz Podgorice.

Po četiri puta u listu strijelaca upisali su se Vule Vujačić iz Rudara, igrači Sutjeske Marko Vučić, Božo Marković i Stefan Nikolić.

Prvi trofej Radija Crne Gore, u sezoni 2013/14, osvojio je Stefan Mugoša u dresu Mladosti, a u narednih pet golgeteri Sutjeske Goran Vujović i Igor Ivanović, igrači Mladosti, Marko Šćepanović i Zoran Petrović i napadač Zete, Nikola Krstović.