[ Arena / Pobjeda ]

U RUMUNSKOM GALACU 24. 05. 2019. 10:25   >>  10:37 0

U RUMUNSKOM GALACU

Juniori sa tri aduta na prvenstvu Evrope

Evropsko juniorsko boksersko prvenstvo počinje danas u rumunskom Galacu, a Crnu Goru predstavljaće tri takmičara i to prošlogodišnja šampionka Bojana Gojković, te Damjan Liješević i Nikola Radenović.

Sjajna takmičarka BK Budva, inače najbolja mlada bokserka i najbolja mlada crnogorska sportistkinja, koja je prošle godine postala juniorska šampionka Evrope, ove godine već je osvojila četiri zlata. Gojković, koja nastupa u kategoriji do 52 kilograma, prvo je trijumfovala na Kupu nacija u Somboru, gdje je slavila protiv Grkinje Elene Čolidi, te protiv Kamilije Ahmeti iz Kazahstana, a u fiinalu je slavila protiv Gulnar Taranpaj iz Kazahstana.

Bojana je zatim zablistala u Švedskoj gdje je savladala Rejčel Lavles iz Irske i Amerl Garsiju iz Engleske. Najbolja mlada crnogorska sportistkinja za prošlu godinu, zatim je osvojila turnir Letoniji savladavši Aleksandru Tuzovu. Krajem aprila osvojila je prestižni turnir “Sofija Očigava” u Moskvi, gdje je u finalnom meču savladala Italijanku Sofiju Makone. Članica Budve na putu do finala eliminisala je ruske takmičarke Aju Struckovu i Veroniku Kuznjecovu. Gojković je, za nastup u Moskvi i tri ubjedljive pobjede, dobila specijalno priznanje organizatora tuirnira.

Na šampionatu na kojem učestvuje 400 takmičara (265 boksera i 135 bokserki) Bojana Gojković u prvom meču čeka u četvrtfinalu pobjednicu duela između Poljakinje Susane Burksij i Mađarice Barbare Migeli.

Do 65 kilograma nastupa Nikola Radenović, koji u osmini finala čeka boljeg iz meča Džon Lain Bilemberg – Aleksandar Ungurean, a prvi na ring od naših takmičara izlazi Damjan Liješević (do 57 kg). Liješević će danas u šesnaestini finala boksovati protiv Olivera Skota iz Poljske.