Ostali sportovi

EVROPSKI KUP 05. 05. 2019. 22:25   >>  22:23 0

EVROPSKI KUP

Nikolić bronzana, Gušić i Milić petoplasirani

Crnogorska džudo reprezentativka Ivana Nikolić osvojila je bronzanu, dok su Marko Gušić i Mirjana Milić završili kao petoplasirani drugog takmičarskog dana Evropskog kupa za seniore u Sarajevu.

Nikolić je u kategoriji do 48 kilograma do medalje došla pobjedama nad Monikom Zadro i Anom Brkić iz Bosne i Hercegovine.

U meču za finale poražena je od Ruskinje Elisavete Stepanove.

Gušić je u kategoriji do 73 kilograma ostvario četiri pobjede, ali je u meču za finale izgubio od od Austrijanca Matijasa Čičeka.

Poražen je i u meču za medalju od Izraelca Šanija Ofeka.

Milić je u kategoriji do 63 kilograma u meču za bronzanu medalju izgubila od predstavnice Bosne i Hercegovine, Anđele Samardžić.

Crnogorski džudisti jučerašnji prvi takmičarski dan završili su sa tri zlatne i jednom srebrnom medaljom.

Zlatne medalje osvojili su Jovana Peković (do 78), Arso Milić (do 81) i Slobodan Vukić (preko 100).

Vukić je u finalnom meču pobijedio druga iz reprezentacije Stefana Lutovca.

Na Evropskom kupu u Sarajevu nastupilo je 231 takmičar iz 28 država, a Crna Gora je u generalnom plasmanu zauzela prvo mjesto.