[ Mina ]

EVROPSKO PRVENSTVO 30. 03. 2019. 20:00   >>  19:25 0

EVROPSKO PRVENSTVO

Hodžiću srebro, Maloviću bronzana medalja

Crnogorski karatista Mario Hodžić osvojio je srebrnu medalju, Nikola Malović bio je bronzani, dok je bez medalje, kao petoplasirana, nastup na seniorskom Evropskom prvenstvu u Gvadalahari završila Jelena Maksimović.

Hodžić je večeras u finalu kategorije do 67 kilograma poražen od zvaničnog svjetskog prvaka, Francuza Stivena Dakoste 10:1.

Članu Omladinca to je druga medalja na šampionatima Evrope u seniorskoj konkurenciji, nakon što je bio bronzini 2017. godine u turskom Koćeliju.

Gvadalahara je za Hodžića grad uspjeha, jer je prije šest godina u istoj dvorani postao kadetski prvak svijeta.

Bio je i prvak Evrope u juniorskoj konkurenciji, 2016. godine na Kipru.

Kao mlađi senior ima bronzane medalje sa Evropskog prvenstva u Sočiju (2018) i šampionata svijeta u Španiji (2017), u juniorskoj konkurenciji osvojio je evropsku bronzu 2015. u Švajcarskoj (2015), a bio je bronzani i na kontinentalnom šampionatu za kadete 2014. godine u Portugalu.

"Na žalost nijesam uspio da osvojim zlatnu medalju. Zadovoljan sam rezultatom, iako je moj glavni cilj bio zlatna medalja. Nijesam uspio u Gvadalahari, ali obećavam da ću sve uraditi da se na nekom narednom šampionatu sluša crnogorska himna", kazao je Hodžić agenciji MINA.

On je kazao da je Francuz bio bolji u finalu i zasluženo pobijedio.

"Obećavam da ću mu se na narednim takmičenjima refanširati. Veliko hvala svima koji su bili uz mene i pružali mi podršku", kazao je Hodžić.

On je na putu do finala u četvrtak eliminisao Mađara Martiala Iveša Tadišija 4:0, u trećem naturalizovanog Norvežanina Danijela Jonsena Čoa 2:1, Hrvata Borana Beraka sudijskim izjašnjavanjem 5:0 (1:1) I u polufinalnoj borbi Stefana Joksića iz Srbije 7:1.

Malović je u meču za treće mjesto i medalju u kategoriji do 84 kilograma slavio protiv Federika Adriana Salasa Lopeza iz Norveške.

Borba je završena neriješeno 1:1, ali je pobjeda pripala Maloviću jer je prvi osvojio poen.

Član nikšićkog Onogošta u četvrtak je eliminisao Mađara Danijela Đorđija 4:0, Letonca Densa Sadikovsa 7:0, Gruzijca Tamazija Gočelašvilija i Kosovara Alvina Karaćija 8:6, a u meču za finale poražen je od Ugura Aktaša iz Turske 5:3.

"Osjećaj je neopisiv, još nijesam svjestan da sam osvojio medalju. Pokazao sam da je sve moguće kada se radi i vjeruje u uspjeh. Medalja je i nagrada za, po meni nepravdu u polufinalu. Uspio sam da se vratim i pobijedim. Veliko hvala mom treneru Dragoljubu Fatiću, selektorima Slobodanu Vlahoviću i Žarku Rakoviću, predsjedniku Ivanu Krstajiću i sparing partnerima. Posebno hvala mojoj porodici", kazao je Malović agenciji MINA.

Maksimović je u meču za pobjedničko postolje u kategoriji do 55 kilograma poražena od Škotlanđanke Emi Konel 4:3.

Članica Omladinca borila se za drugo seniorsko evropsko odličje, nakon što je bila bronzana u finskom Lahtiju 2014. godine.

Ona je u četvrtak na startu takmičenja pobijedila je Šveđanku Sabinu Laverin 2:1, ali je u drugom kolu izgubila od Dženifer Vorling iz Luksemburga 6:1.

Plasmanom u finale Luksemburžanka je povukla crnogorsku reprezentativku u reprsaž, gdje je na startu savladala Albulenu Gervalu sa Kosova 2:0.

Borbu za medalju izborila je pobjedom protiv Poljakinje Dorote Banaščik 1:0.

"Ostaje žal za medaljom. Vratila sam se poslije osam mjeseci odsustva zbog povrede. Žao mi je zbog poraza u finalu. Udarila sve, dala sam svoj maksimum, ali nijesam uspjela", kazala je Maksimović.

Šampionat u Gvadalahari okupio je 508 takmičara iz 51 evropske države.