Mina [ Objavio: O.Z. ]

OSVOJILA MALI GLOBUS 17. 03. 2019. 16:28   >>  15:53 0

OSVOJILA MALI GLOBUS

Šifrin najbolja i u veleslalomu

Američka skijašica Mikaela Šifrin osvojila je mali Kristalni globus u veleslalomu.

Ona je danas u Soldeu, u posljednjoj trci sezone Svjetskog kupa, trijumfovala u veleslalomskoj trci u vremenu dva minuta, 23 sekunde i 17 stotinki i 60. pobjedom u karijeri došla do četvrtog trofeja ove sezone.

Amerikanka je prethodno najbolja bila i u slalomu i superveleslalomu, a osvojila je i veliki Kristalni globus.

Ona je prvi put u karijeri osvojila trofej u veleslalomu i sada ima ukupno 11 titula u Svjetskom kupu.

Kao drugoplasirana završila je Novozelanđanka Alis Robinson sa 30 stotinki zaostatka, dok je treća bila Slovakinja Petra Vlhova sa 41 stotinkom slabijim vremenom od pobjednika.

Francuskinja Tesa Vorli bila je četvrta, na petom mjestu završila je Njemica Viktorija Rebensburg, dok je šesta bila Švajcarkinja Vendi Holdener.

Šifrin je trofej u veleslalomu osvojila sa 615, ispred Vlhove sa 478 i Vorli sa 460 bodova.

U konačnom plasmanu Šifrin je sezonu završila sa 2.204 boda.

Vlhova je osvojila 1.355, a Holdener 1.079 bodova.