Mina [ Objavio: O.Z. ]

SKI SKOKOVI 12. 01. 2019. 20:20   >>  19:50 0

SKI SKOKOVI

Kobajaši nastavio dominaciju

Japanac Rjoju Kobajaši pobjednik je takmičenja u skijaškim skokovima koje je za Svjetski kup večeras održano u italijanskom Val di Fjemeu.

Pobjednik Novogodišnje turneje bio je vodeći i nakon prve serije, a do pobjede, šeste uzastopne, ukupno devete u Svjetskom kupu, došao je skokovima od 135 i 136 metara, za koje je dobio 315 bodova, i 26,5 više od Davida Kubackog iz Poljske (122 i 131,5).

Branilac trofeja Svjetskog kupa, Poljak Kamil Stoh bio je treći skokovima od 121,5 i 133,5, za koje je dobio 282,9 bodova.

Na četvrtom mjestu završio je Austrijanac Štefan Kraft (121,5 i 129,5), dok je peti bio Njemac Štefan Leje (119,5 i 127,5).

Kobajaši je vodeči u generalnom plasmanu 1.056 bodova.

Poljak Pjitr Žila je drugi sa 565, a treći Stoh sa 564 boda.

Takmičenje u Val di Fjemeu biće nastavljeno u nedjelju skokovima na velikoj skakaonici.