Povećaj veličinu slova Vrati na prvobitnu veličinu slova Samnji veličinu slova štampaj štampaj

Pošalji prijatelju

rtcg.me/Beta [ Objavio: O.Z. ]

SP LONDON 11. 08. 2017. 23:36   >>  23:10 0

Shipers odbranila zlato na 200 metara

Holandska atletičarka Dafne Shipers osvojila je večeras zlatnu medalju u trci na 200 metara na Svjetskom prvenstvu u Londonu i tako ponovila uspjeh iz Pekinga.

Ona je do svoje druge zlatne medalje na prvenstvu u Londonu došla u vremenu od 22,05 sekundi.

Srebrna medalja pripala je Mari-Žose Ta Lu iz Obale Slonovače sa 0,03 sekunde zaostatka, dok se bronzanim odličjem okitila Šoni Miler sa Bahama, koja je zaostajala 10 stotinki za pobjednicom.

Poljski reprezentativac Pavel Fajdek osvojio je zlato u bacanju kladiva.

On je trijumfovao sa rezultatom od 79,81 metara, dok je drugo mjesto zauzeo Rus Valerij Pronkin sa 78,16.

Na trećem stepeniku pobjedničkog postolja našao se još jedan Poljak, Vojćen Noviski, sa bačenih 78,03 metara.

Amerikanka Ema Koburn je oborila rekord svjetskih šampionata i osvojila zlato na 3.000 metara stipl-čez, sa vremenom 9 minuta, 2,58 sekundi.

Srebro u toj disciplini je takođe otišlo u SAD, pošto je njena sunarodnica Kortni Freriks bila druga (+ 1,19), a treće mejsto zauzela je Kenijka Hivin Kijeng Džepkemoi (+ 1,45).