Povećaj veličinu slova Vrati na prvobitnu veličinu slova Samnji veličinu slova štampaj štampaj

Pošalji prijatelju

Mina [ Objavila R.B. ]

EVROPSKI DŽUDO KUP 16. 07. 2017. 22:55   >>  22:27 4

Ćupić i Nikić peti u Mađarskoj

Crnogorski džudisti Lazar Ćupić i Jovana Nikić kao petoplasirani završili su nastup na juniorskom Evropskom kupu u mađarskom Paksu.

Ćupić je u borbi za finale kategorije do 90 kilograma izgubio od Tonija Miletića iz Bosne i Hercegovine, koji je kasnije osvojio prvo mjesto.

U repasažu poražen je od Britanca Džamala Petgravea.

Nikić je u kategoriji preko 78 kilograma u borbi za medalju poražena od Hrvatice Zrinke Miočić.

Evropski kup u Pakšu okupio je 388 takmičara iz 33 države.

"Crnogorski juniori će nakon Evropskog kupa u Pakšu učestvovati na trening kampu i nastaviti pripreme za Evropsko juniorsko prvenstvo koje će se od 15. do 17. septembra biti održano u Mariboru i Svjetsko juniorsko prvenstvo, od 18. do 22. oktobra u Zagrebu", saopšteno je iz Džudo saveza.