Povećaj veličinu slova Vrati na prvobitnu veličinu slova Samnji veličinu slova štampaj štampaj

Pošalji prijatelju

Mina [ Objavio: O.Z. ]

EVROPSKO PRVENSTVO 21. 04. 2017. 16:57   >>  16:31 0

Dva trijumfa crnogorskih džudista

Crnogorski džudisti bez medalje, sa dva trijumfa, završili su drugi takmičarski dan Evropskog prvenstva u Varšavi.

U kategoriji do 73 kilograma Nikola Gušić u prvom kolu pobijedio je Italijana Leandra Kasalju, dok je u drugom izgubio od Rusa Muse Moguškova.

Moldavac Nion Zaboroščuk pobijedio je do 81 kilogram Srđana Mrvaljevića, dok je Arso Milić izgubio od Mađara Atile Ungvarija.

Pobjedu je upisala i Jovana Peković, koja je na startu takmičenja u kategoriji do 70 kilograma pobijedila Grkinju Elisavet Telsidu.

U drugom kolu izgubila je od Hrvatice Barbare Matić.

Na startu juče je eliinisan i Jusuf Nurković, koji je u kategoriji do 66 kilograma poražen od Petra Zadra iz Bosne i Hercegovine.

Sjutra, posljedenjeg dana takmičenja u pojedinačnoj konkurenciji, na tatami će Marko Bubanja i Danilo Pantić.

Bubanja će se na startu takmičenja do 90 kilograma boriti protiv Portugalca Tijaga Rodrigesa.

Pantić je slobodan u prvom kolu do 100 kilograma, a u drugom se sastaje protiv pobjednika meča između Rusa Kirila Denisova i Ukrajinca Oleksandra Romanjuka.

U nedjelju je planiran ekipni dio prvenstva u kome će Crna Gora nastupiti sa muškom selekcijom.

Šampionat u Varšavi okupio je 226 muškarca i 143 djevojke iz 41 države.