Povećaj veličinu slova Vrati na prvobitnu veličinu slova Samnji veličinu slova štampaj štampaj

Pošalji prijatelju

Objavio: S.V. [ Mina ]

SVJETSKI KUP 19. 03. 2017. 17:03   >>  16:36 0

Štoh najbolji u Vikersundu

Poljak Kamil Stoh pobjednik je takmičenja u skijaškim letovima, koje je za Svjetski kup danas održano u Vikersundu.

Štoh, koji je bio drugi nakon prve serije, do pobjede došao je skokovima od 238,5 i 237 metara, za koje je dobio 466,6 bodova.

Osvajač novogodišnje turneje upisao je sedmi trijumf ove sezone, ukupno 22. u Svjetskom kupu.

Japanac Noriaki Kasai bio je drugi skokovima dužine 239,5 i 241,5 metara i zbirom od 448 bodova.

Austrijanac Mihael Hajbok osvojio je treće mjesto skokovima od 241,5 i 222,5 metara, za koje je ocijenjen sa 430,4 boda.

Austrijanac Stefan Kraft, koji zauzima čelnu poziciju u generalnom plasmanu, bio je peti, dok je kao sedmoplasirani nastup završio vodeći nakon prve serije, Andreas Velinger.

Kraft je vodeći u generalnom plasmanu Svjetskog kupa sa 1.465, ispred Stoha sa 1.434 i Norvežanina Danijela Andrea Tandea sa 1.1181 bodom.