Povećaj veličinu slova Vrati na prvobitnu veličinu slova Samnji veličinu slova štampaj štampaj

Pošalji prijatelju

[ Mina ]

TURNIR U ROTERDAMU 18. 03. 2017. 16:34   >>  19:53 0

Maksimović zaustavljena u četvrtom, Raković u 3. kolu

Crnogorska karate reprezentativka, Jelena Maksimović, nastup na turniru Premijer lige u Roterdamu završila je u četvrtom kolu.

Članica podgoričkog Omladinca naa startu takmičenja u kategoriji do 61 kilogram pobijedila je Italijanku Saru Bronjeri 3:0, u drugom kolu je slavila protiv Slovakinje Lenke Tacke 3:0, dok je u trećem bila bolja od Norvežanke Betine Alštadseter 5:0.

U četvrtom kolu poražena je od Amerikanke Džoan Orban 2:0.

Amerikanka je u nastavku turnira izgubila meč za polufinale od Kanađanke Haje Džumei 5:1 i crnogorskoj reprezentativki zatvorila vrata repesaža.

Raković je na startu takmičenja u kategoriji do 68 kilograma pobijedila Francuskinju Leu Levazer 4:1, u drugom kolu savladala je Brazilku Nataliju Spigolon 2:0, dok je u trećem izgubila od Makedonke Angele Mojsovske sudijskim preglasavanjem.

Makedonka je u meču za polufinale izgubila od Grkinje Vasiliki Penesidu 1:0, čime je članici Omladinca zatvorila put do medalje.

U kategoriji preko 68 kilograma Dragana Konjević je na startu poražena od vicešampionke svijeta, Grkinje Eleni Čaciliadu, koja nastupa za njemački klub Bušido iz Bona 6:3.