13. 04. 2013. 17:48 >> 21:38

ERSTE SUPER LIGA

Budućnost bolja od Sutjeske

Budućnost je u derbiju kola savladala Sutjesku 73:58 i tako joj se donekle revanširala za poraz u finalu Kupa. Podgoričani su ovom pobjedom ostali na čelu tabele, sa svih pet pobjeda.

Početak je bio izjednačen (8:8), a prvu osjetniju prednost Budućnost je stekla na kraju prve četvrtine 16:10. Sredinom nastavka "plavi" su stigli do rekordne prednosti 34:25, koju su zadržali do poluvremena 39:30.

Koševima Mičete na startu nastavka, Sutjeska se približila na samo tri poena zaostatka 51:48, ali je Budućnost fenomenalno odgovorila. Prvo je kapiten Marko Popović trojkom zaključio treću četvrtinu za 56:48.

A potom je na početku domaći tim trojkom Ivanovća i fantastičnim zakucavanjem Mihailovića uz faul, prelomio meč - 62:48.

Izabranici Dejana Radonjića su do kraja iskusno zadržali prednost, sve do konačnih 73:58.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Aleksa Popović sa 12, Marko Popović je postigao deset, dok su po poen manje ubacili Vladimir Mihailović i Duško Bunić.

U ekipi iz Nikšića,  najbolji je bio Marko Perović sa 13,  a Ivan Mičeta je dodao 11.

Lovćen je u Ulcinju savladao istoimeni domaći tim 70:60.

Teodo je u Tivtu trijumfovao u duelu sa barskim Mornarom rezultatom 77:63.

Obje ekipe nakon večerašnjeg duela imaju isti učinak, po pobjedu i četiri poraza.