24. 01. 2015. 23:34 >> 23:48

BORBA ZA F4

ABA: Pobjede Partizana, Cedevite i Olimpije

Danas su odigrana tri meča 19. kola ABA lige, a pobjede su ostvarile ekipe Partizana, Cedevite i Olimpije, koje se bore za mjesto koje vodi na završnicu regionalnog takmičenja.

Šampion Srbije nastavio je sa pobjedama u ABA ligi. Do šestog uzastopnog trijumfa, 12. ukupno, "crno-bijeli su došli pred svojim navijačima u meču sa Igokeom, koju su savladali rezultatom 74:65.

Partizan je odlično otvorio meč, poveo sa 13:6, a ostatak duela konstantno je bio u vođstvu. Prednost ekipe Duška Vujoševića u par navrata bila je i dvocifrena, ali gosti su se stalno vraćali i održavali svoje šanse za eventualni preokret.

Ipak, do njega nijesu došli, iako su sredinom posljednje dionice stigli na samo poen razlike (62:61). Djelovalo je da će biti drame u finišu, ali su košarkaši Partizana, nošeni podrškom sa tribina, uspjeli da za kratko vrijeme ponovo uvećaju vođstvo i na kraju trijumfuju sa 74:65.

Najefikasniji u redovima "crni-bijelih" bili su Dragan Milosavljević i Milan Mačvan sa po 13 poena. U Igokei, kojoj je ovo 14. poraz ove sezone, Marko Čakarević je bio najbolji sa 18 poena i šest skokova, dok je Bunić upisao 16 poena.

Olimpija je svoju 10. pobjedu ostvarila u Valjevu. Slovenački tim savladao je domaći Metalac sa 76:67 i tako zadržao šanse da se domogne 4. mjesta na tabeli koje vodi na fajnal-for.

Tokom cijelog meča vođena neizvjesna borba. Ljubljančani su u najvećem dijelu utakmice bili u plusu, osim u drugoj četvrtini, kada su košarkaši Metalca uspjeli da steknu blagu prednost.

Olimpiju su do trijumfa predvodili Prepelič sa 16 i Marko Marinović sa 14 poena i sedam skokova, dok se u ekipi Metalca istakao Majstorović sa 14 poena.

Cedevita je na svom parketu protiv skopskog MZT-a došla do rutinske pobjede - 81:70. Gosti su bolje otvorili meč, u 7. minutu imali i osam poena viška (14:22), ali hrvatski tim je uspio da uhvati priključak do kraja četvrtine. Domaći su 13. trijumf obezbijedili zahvaljujući efikasnoj napadačkoj igri u drugoj četvrtini, u kojoj su postigli 27, a primili 15 poena.

Cedevita je u nastavku svoju prednost s kraja prvog poluvremena povećavala do najvećih +17 (77:60) u 36. minutu, a MZT je do kraja utakmice uspio samo da smanji zaostatak, ali ne i da izbjegne 13. ovosezonski poraz.

Repešinu ekipu predvodio je Fran Pilepić sa 18 koševa, a najbolji igrač Cedevite bio je centar Miro Bilan koji je postigao 14 poena uz 12 skokova i četiri asistencije. Na drugoj strani, najviše je pokazao Dion Dikson, koji je meč završio sa 26 poenaa, osam skokova i četiri asistencije.

Crnogorski reprezentativac Sead Šehović odigrao je 35 minuta, a postigao je 12 poena, uz šest uhvaćenih lopti.