Kraj: Budućnost prišla na četiri, Partizan se izvukao

Konačno kreće polufinalna serija AdmiralBet ABA lige između Partizana i Budučnost Volija - prvi okršaj je u Beogradu od 18.30, prenos na TVCG i na našem Portalu.

U drugom polufinalu rivali će 3, 7. i eventualno 10. maja, biti Crvena zvezda i Mega.

20:39

Završeno je u Beogradu - Partizan je sačuvao domaći teren i slavio 78:67.

Опширније

20:38

Dva zicera nisu iskoristili igrači Budućnosti - kod prvog djeluje da je Kamenjaš bio fauliran - išao je direktno na koš, tražio je faul. Sve je riješeno kada je u pitanju pitanje pobjednika.

Опширније

20:35

Ferel nije pogodio za tri, uhvatio je skok Makundu i pogodio za 72:67. Brzi faul Budućnosti - Avramović siguran sa linije za slobodna bacanja - 74:67. Novi tajm-aut Žakelj na 27 sekundi do kraja.

Опширније

20:31

Prvo je Panter bio neprezican za dva, ofanzivni skok uhvatio je Kaminski, vratio Panteru koji je prilokom šuta za tri fauliran - pogodio je sva tri za 72:65 na 37 sekundi do kraja. Tajm-aut Žakelj.

Опширније

20:30

Greška u koracima Ledeja, Budućnost trojkom Ferela smanjuje na četiri razlike - do kraja 69 sekundi.

Опширније

20:27

Prelijepo zakucavanje Makundua za 69:62 - tajm-aut Željka Obradovića na dva minuta do kraja meča.

Опширније

20:26

Trojka Ferala za minus devet na dva i po minuta do kraja - 69:60

Опширније

20:23

Kamenjaš se lijepo snašao u reketu i zakucao za 67:57 - 5/5 za Kamenjaša iz igre.

Опширније

20:20

Ferel je pogodio za dva i smanjio na 64:55, uzvratio je Ledej novom trojkom za 67:55 na pet minuta do kraja susreta.

Опширније

20:16

Tehnička greška za klupu Budućnosti - tri bacanja za Ponjitku, pogodio je samo jedno za 64:51 na 6 i po minuta do kraja.

Опширније

20:13

Dva minuta i sedam koševa - 4:3 za Budućnost u ovom periodu, Partizan ima i dalje ubjedljivu prednost 62:51 na osam minuta do kraja susreta.

Опширније

20:10

Prvi napad u posljednih deset minuta ima Partizan - Naneli nije pogodio, na drugoj strani trojku je promašio Brendon Pol.

Опширније

20:04

Naneli trojkom stavlja tačku na treći period - vodi Partizan 59:47 - 18:18 u trećem periodu.

Опширније

20:03

Brendon Pol ima dva slobodna bacanja - prvo je promašio, drugi put prezican za jednocifreni zaostatak 56:47.

Опширније

20:00

Budućnost je nakon poena Petra Popovića na minut i po do kraja ovog perioda prišla na -10 (56:46)

Опширније

19:53

Partizan kontroliše rezultat - 54:40 za izabranike Željka Obradovića na manje od pet minuta do kraja treće četvrtine.

Опширније

19:49

Uspjela je Budućnost da se vrati na 13 poena zaostatka (50:37) vezali su poene Kamenjaš za dva i Tanasković za tri.

Опширније

19:47

Nakon poena Pantera Partizan je došao do ubjedljivih +18 (50:32) na šest i po minuta do kraja trećeg perioda.

Опширније

19:45

Smailagić je pogodio za tri, uzvratio je Slavković dvojkom, a do novih poena došao je i Smit za 48:32 na sedam minuta do kraja trećeg perioda.

Опширније

19:39

Po dva poena na obje strane u trećem periodu - Smit na jednoj i Džons na drugoj strani za 43:31.

Опширније

19:35

Počelo je drugo poluvrijeme u Beogradu.

Опширније

19:21

Završeno je prvo poluvrijeme u Beogradu - 41:29 za Partizan.

Опширније

19:18

Partizan ima +10 na minut do kraja poluvremena, 37:27, ubrzo i novi poeni za "crno-bijele" Naneli pogađa za dva - 39:27.

Опширније

19:12

Smit vraća trojku i Partizan vodi 32:23, ubrzo novi poeni za Budućnost - Kamenjaš za dva, a onda i Naneli da drugoj strani za 34:25 na dva i po minuta do kraja drugog perioda. Tajm-aut Žakelj.

Опширније

19:10

Megi pogađa za tri i smanjuje na 29:23 - tajm-aut Obradović.

Опширније

19:08

Televizisjki ajm-aut na 4 i po minuta do kraja poluvremena - vodi Partizan 29:20.

Опширније

19:04

Makundu još jednom pogađa za dva i smanjuje na 27:20, na drugoj strani Kaboklo nije pogodio za tri.

Опширније

19:02

Makundu je jedini strijelac u drugoj dionici, rezultat 27:18 na sedam i po minuta do kraja poluvremena.

Опширније

18:58

Počela je druga dionica u Areni, Budućnost nije iskoristila prvi napad, Partizan takođe.

Опширније

18:55

Kamenjaš pogodio za dva, Avramović uzvratio trojkom za 25:16, a onda nakon nepotrebnog faula Makundua siguran Avramović sa linije za slobodna bacanja za 27:16 nakon 10 minuta igre u Beogradu.

Опширније

18:50

Novi poeni Ledeja - tri poena za velikih 22:14 za Partizan što je najubjedljivija prednost na meču.

Опширније

18:49

Vratio je Partizan prednost, Kaminski je nakon poena pod košem imao i dodatno bacanje - bio je prezican za 19:14 na minut do kraja prve četvrtine.

Опширније

18:44

Prvo vođstvo Budućnosti na meču poenima Ferela i Tanaskovića za 12:11 na četiri minuta do kraja.

Опширније

18:40

9:7 vodi Partizan nakon poena Petra Popovića koji je imao i dodatno bacanje koje je iskoristio za 9:8 na pet minuta do kraja prve dionice.

Опширније

18:36

Ferel prekida niz Partizana, pogodio je za tri i smanjio na 7:5.

Опширније

18:34

Vezao je Partitzan dva napada, pogađali su Naneli i Kaminski za 7:2 na sedam minuta do kraja prve četvrtine.

Опширније

18:32

Kreće Partizan trojkom, Ledej je pogodio, Slavković uzvratio lakim poenima za 3:2 nakon prvih napada.