N.R.

22. 04. 2024. 18:18 >> 20:23

plej of aba lige

Kraj: Pobjeda Crvene zvezda protiv SC Derbija 92:77

Košarkaši SC Derbija dočekuju Crvenu zvezdu u drugoj utakmici plej-of serije od 18:30 časova, prenos na TVCG2.

Prvi meč u "Beogradskoj areni" pripao je "crveno-belima", koji su slavili poslije preokreta i neizvjesne završnice (83:81) i tako poveli sa 1:0 u četvrtfinalu ABA lige.

"Očekujemo veći pritisak na lopti od samog početka moramo na to da se dobro spremimo. Ali svejedno imamo dosta samopouzdanja da možemo da igramo sa njima barem neko vrijeme, i onda što govorim igračima kad dolaze teški minuti moramo još više fokusa da imamo da bi mogli doći do još jednog iznenađenja", kazao je trener Derbija Dejan Jakara.

Podgorički i beogradski tim bore se za posljednje mjesto u polufinalu regionalnog šampionata gdje ih čeka Mega. Drugi polufinalni par čine Partizan i Budućnost Voli.

Eventualna "majstorica" igrala bi se narednog petka 26.04.2024. godine.

LIVE BLOG:

20:21

Završeno je u Podgorici, sigurna pobjeda Crvene zvezde protiv SC Derbija - 92:77.

Опширније

20:17

Nastavlja se serija "studenata" sada je to 12:0 - 73:87 - tajm-aut Sveropulos. Do kraja meča 3 minuta i 20 sekundi.

Опширније

20:12

Serija :0 SC Derbija za 66:87, Zvezda izlazi iz bonusa, do kraja meča manje od četiri minuta. Tajm-aut za Crvenu zvezdu.

Опширније

20:05

Novi tajm-aut za Jakaru na osam minuta do kraja meča pri rezultatu 84:56.

Опширније

20:01

Prvi napad u posljednoj četvrtini ima Zvezda i otvara ovaj period trojkom za 81:54.

Опширније

19:59

Treću dionicu dobila je Crvena Zvezda 21:20 i uvećala prednost sa poluvremena, rezultat 78:54 za crveno-bijele.

Опширније

19:57

Tajm-aut Dejana Jakare nakon pet vezanih poena Zvezde - 53:75. Do kraja trećeg perioda minut i 20 sekundi.

Опширније

19:51

Igrač Crvene zvezde, Nemanja Nedović isključen je sa utakmice nakon nesportskog faula - drugog na ovom meču.

Опширније

19:48

Tajm-aut traži trener Crvene zvezde nakon nove serije domaćih od 4:0 za 49:65 - tri minuta 40 sekundi do kraja trečeg perioda.

Опширније

19:43

Pet poena vezao je Pavlićević i smanjio na 62:43 na pet minuta do kraja trećeg perioda.

Опширније

19:37

Sporiji početak drugog poluvremena, svega sedam poena za skoro tri minuta igre - 60:38 za Zvezdu.

Опширније

19:29

Počelo je drugo poluvrijeme u "Morači".

Опширније

19:14

Do poluvremena još par poena na obije strane, značajna prednost za Zvezdu nakon 20 minuta - 57:34.

Опширније

19:09

Zvezda je opet ubrzala igru, novom serijom 8:0 došla do +20 za 50:30 na dva minuta do pauze.

Опширније

19:06

Rasplamsala se borba u "Morači" nakon trojke Drežnjaka SC Derbi prilazi na 30:42 - tri minuta 20 sekundi do kraja poluvremena.

Опширније

19:03

Nova serija "studenata" od 4:0 za 25:38.

Опширније

19:01

Teodosić trojkom prekida seriju SC Derbija za 38:21.

Опширније

18:59

Konačno nešto bolja igra našeg predstavnika, serija 7:0 za 21:35 na šest minuta do poluvremena - tajm-aut Sveropulos.

Опширније

18:53

SC Derbi drugu četvrtinu otvara poenima, uzvratila je Zvezda i vezala dva napada - dovoljno da Jakara zatraži novi tajm-aut, rezultat 33:14.

Опширније

18:49

Za sada Zvezda mnogo bolji rival u "Morači" bez mnogo problema stigla do dvocifrene prednosti, SC Derbi neprepoznatljiv u odnosu na duel u Beogradu - rezultat nakon prvih deset minuta 29:12.

Опширније

18:43

Dosta grešaka kod SC Derbija, Zvezda to koristi i povećava raliku, 21:10 za crveno-bijele na dva i po minuta do kraja prve četvrtine.

Опширније

18:39

Zvezda trojkom Gedraitisa dolazi do +8 (13:5) na četiri minuta do kraja prvog perioda - tajm-aut traži Dejan Jakara.

Опширније

18:34

Konačno poeni za domaćina, Pavlićević je pogodio iz dva napada i smanjio na 6:4.