18. 01. 2014. 20:48 >> 20:50

ABA LIGA

Poraz Budućnosti u Zagrebu

Košarkaši Budućnost Volija poraženi su večeras u Zagrebu od Cibone 65:55 (15:13, 14:15, 21:13 i 19:14), u utakmici 17. kola regionalne ABA lige. Cibona se večerašnjom pobjedom revanširala rivalu za poraz u Podgorici (79:72) i izjednačila se sa podgoričkim timom na tabeli regionalnog takmičenja.

Obje ekipe nakon 17. kola imaju po 11 pobjeda i šest poraza, ali je Cibona u prednosti zahvaljujući ubjedljivijem trijumfu u međusobnim duelima.

Budućnost je, nakon startnog vođstva od 3:0, u 13. minutu povela 21:15, a razliku od šest poena imala je još dva puta (23:17 i 37:31).

Domaćin je u finišu trećine četvrtine serijom 8:0 uoči posljednjih deset minuta stekao prednost od devet poena (50:41).

Ekipa trenera Igora Jovovića serijom od osam uzastopnih poena uspjela je da zaostatak smanji na poen (50:49), ali je domaćin serijom 7:0 ponovo prednost vratio na osam poena (57:49) i praktično već tada riješio pitanje pobjednika.

U 39. minutu Cibona je imala i deset poena prednosti (61:51), dok je u samom finišu razlika iznosila i 12 koševa (65:53).

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Dario Šarić sa 18, Ivan Siriščević je ubacio 13, a poen manje Džeril Blesingejm.

U ekipi Budućnosti dvocifren poeneterski učinak imao je samo Suad Šehović sa 14 poena.

Budućnost Voli će u narednom kolu, u subotu u Podgorici, ugostiti Široki.