SV.

14. 11. 2021. 19:56   >>  19:58 0

KVALIFIKACIJE ZA EP

Košarkašice preko Austrije do prve pobjede

Košarkašice Crne Gore slavile su na gostovanju Austriji 70:60 i upisale prvu pobjedu u grupi F kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

"Crvene" su praktično od početka do kraja kontrolisale dešavanja na parketu.

U 2. četvrtini je bilo plus 12 (34:22), ali je onda uslijedio pad u igri našeselekcije. Domaćin je malo po malo topio minus, da bi sredionom treće četvrtine izjednačio 40:40.

Ipak, Austrija nije imala snage za nešto više, Crna Gora se brzo dolijepila, a nakon trojke Milice Jovanović tri minuta prije kraja, bilo je jasno da bodovi idu našem timu 65:51.

Markiša Getling je predvodila "crvene" sa 22 poena i 12 skokova, a dvocifren učinak su imale i Božica Mujović 14 i Jovana Pašić (12).

Na drugoj strani istakla se Julija Kepl sa 16 koševa.