18. 05. 2021. 22:26 >> 22:41
16

FINALE

Budućnost poklekla u finišu, Zvezda vodi 2:0

Košarkaši Budućnost Volija poraženi su od Crvene zvezde u Beogradu 85:79 i u drugoj utakmici finala plej-ofa ABA lige. Beogradski tim bio je bolji u prvom duelu 82:78.

Zvezdi je za novi trofej neophodan još jedan trijumf.

Domaćin je poveo na startu 10:1, vodio je i 20:8, dok je razlika u osmom minutu iznosila 15 poena (25:10).

Razlika je početkom druge četvrtine iznosila i rekordnih 20 poena (37:17).

Odlična treća četvrtina i 29 postignutih uz samo osam primljenih poena omogućili su podgoričkom timu da napravi potpuni preokret i uoči posljednjih deset minuta stekne sedam poena prednosti (70:63).

Budućnost je 27 sekundi prije kraja imala i devet poena prednosti (70:61), koliko je bilo i u 34. minutu (74:65).

Serijom od 13:0 domaćin je u 37. minutu napravio preokret i ponovo došao do vođstva 78:74.

Budućnost je do kraja još jednom zaprijetila i poslije trojke Nikole Ivanovića povela 79:78, minut i 23 sekunde prije kraja.

Sa sedam uzastopnih poena domaćin je, 23 sekunde prije kraja, stekao šest poena prednosti (83:79) i riješio pitanje pobjednika.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Ognjen Dobrić sa 27, Džordan Čojd je ubacio 16, a poen manje Lendri Noko

Najbolji u podgoričkom timu bio je Danilo Nikolić sa 26, Džastin Kobs ubacio je 14, a po dva poena manje Melvin Edžim i Nikola Ivanović.

Finalna serija seli se u Podgoricu, gdje će 22. maja biti odigrana treća utakmica.

U finalu igra se na tri pobjede.

4. četvrtina

Lazić je ukrao loptu Ivanoviću i poentirao 70:65. Nikolić nakon ofanzivnog skoka 72:65. Igralo se koš za koš nekoliko minuta, a onda serija Zvezde 6:0 za minus tri 74:71.

Dobrić je ubacio tri penala , a onda Simonović vratio vođstvo domaćinu 76:74. Opet Simonović, uzvraća Kobs 78:76,dva i po minuta do kraja.

Trojka Ivanovića, uzvraća Dobrić istom mjerom 81:79. Lojd je dao dva bacanja 83:79, 35 sekudni do kraja. Zvezda je lako privela meč kraju 85:79.

3. četvrtina

Trojka Kobsa, pa Danilo Nikolić 55:46. Četvrta trojka Nikolića za minus osam 57:49, tri minuta igre. Nastavlja da rešeta Nikolić, nova trojka 57:52. Džim je smanjio na 57:54, serija 13:2 "plavih".

Kakav povratak Budućnosti, Ivanović i Edžim donose preokret, poravnao je Lojd 61:61. Razigrao se Edži, vodi Budućnost 65:61, 1.35 do kraja treće dionice. Nikolić postiže novu trojku 70:61, Davidovac je pogodio uz faul, ali nije dao dodatno, kraj treće četvrtine 70:63.

2. četvrtina

Dobrić otvara drugu dionicu 32:17. Trojka Lojda, pa dva bacnaja za 37:17. Trojkom uzvraća Danilo Nikolić 37:20. Serija "plavih" 8:0 za 37:25, tri minuta igre. Koš pod faulom postiže Ivanović, dao je i dodatno 39:28.

Treća trojka Danila Nikolića 43:33, četiri minuta do odmora. Igra se koš za koš 47:36, dva minuta do odmora. Koš i dodatno bacanje Noka 55:38. Kobs je pogodio uz faul za konačnih na poluvremenu 55:41.

1. četvrtina

Prve poene na meču postigao je Noko. Rid polovičan sa linije slobodnih bacanja, na drugoj strani pogađa Simonović 4:1. Zakucava Noko 8:1, tajm-aut Milojević. Opet zakucava Noko 10:1, tri minuta igre.

Četiri poena u nizu Ivanovića 12:7. Međutim, Zvezda je takođe uzvratila istom mjerom 16:7. Kuzmić je zakucao, odgovorio je floterom Kobs 20:10. Trojka Dobrića za plus 15 - 25:10, 2.18 do kraja četvrtine.

Trojka Danila Nikolića, ali pet poena u nizu domaćih 30:15. Kraj prve četvrtine - 30:17.