24. 02. 2021. 08:21 >> 08:21

JOKIĆ POSTIGAO 41 POEN

Prekinuta mini serija Orlanda, trojka Dončića sa zvukom sirene

Košarkaši Orlanda poraženi su protekle noći na svom parketu od Detriota 93:105.

Nikola Vučević je sa 20 poena, devet skokova i četiri asistencije po ko zna koji put ove sezone vukao Orlando, ali to nije bilo dovoljno da bi se izbjegao poraz od Detroita. Gosti su slavili predvođeni Sajbenom Lijem koji je ubacio 21 poen.

Pistonsima je to tek deveta pobjeda u 31 utakmici, dok su Medžiksi 19. porazom u sezoni prekinuli niz od tri pobjede.

Košarkaši Denvera pobijedili su noćas Portland sa 111:106 i ostvarili 17. pobjedu u NBA ligi.

Denver je predvodio srpski košarkaš Nikola Jokić sa 41 poenom, pet asistencija, pet skokova i ukradenom loptom. Džamal Marej je na svoj 24. rođendan postigao 24 poena, od kojih 19 u četvrtoj četvrtini, Majkl Porter dodao je 12 poena i 10 skokova, a Zek Nadži 10 poena.

U ekipi Portlanda, koja je ispustila 12 poena prednosti, najefikasniji je bio Demijan Lilard sa 25 poena, 13 asistencija i sedam skokova. Karmelo Entoni postigao je 24 poena, Geri Trent 18, a Enes Kanter 16 poena i 14 skokova.

Košarkaši Dalasa pobijedili su Boston sa 110:107 "trojkom" Luke Dončića u posljednjim trenucima meča.

Slovenački košarkaš utakmicu je završio sa 31 poenom, 10 skokova i osam asistencija. Džejlen Brajson postigao je 22 poena, Džoš Ričardson 16, a Tim Hardavej 14.

Boston je u posljednja tri minuta gubio sa 11 razlike, prije nego što je Džejlen Braun pogodio za vođstvo u posljednjem minutu. Dončić je poslije toga pogodio "trojku", Braun je sa druge strane izjednačio na 107:107, a zatim je slovenački košarkaš 0,1 sekund prije kraja postigao koš za pobjedu.

U ekipi Bostona Braun je bio najefikasniji sa 29 poena, sedam skokova i pet asisencija, Džejson Tejtum postigao je 28 poena, a Kemba Voker 21.