Mina

22. 02. 2021. 21:49   >>  21:51

PIROVA POBJEDA

Košarkaši bolji od Njemačke na oproštaju

Košarkaška reprezentacija Crne Gore pobijedila je večeras u Podgorici selekciju Njemačke 82:75, u utakmici posljednjeg kola G grupe kvalifikacija za Eurobasket.

Crnogorskoj selekciji taj duel nije imao rezultatski značaj, jer je porazom od Francuske, u prošlom kolu, ostala bez šansi da se bori za šampionat Evrope.

Reprezentacija Crne Gore vodila je tokom cijelog meča, a serijom od 20:0 u finišu druge četvrtine stekla je rekordnih 19 poena prednosti (43:24).

U posljednjoj četvrtini Njemačka je uspjela da smanji zaostatak, ali ne i da ugrozi trijumf domaćina.

Najefikasniji u crnogorskoj selekciji bio je Nikola Ivanović sa 26, dok je Nemanja Đurišić dodao 15 poena.

U njemačkoj selekciji najbolji je bio Ismet Akpinar sa 19, dok je Robin Bencing ubacio 15 koševa.

U drugom meču te grupe Velika Britanija je bila ubjedljiva protiv Francuske 94:73.

Plasman iz G grupe na Eurobasket izborili su Francuska i Velika Britanija, kao i Njemačka kao domaćin.