[ Mina ]

26. 01. 2021. 22:28   >>  22:33 0

EUROKUP

Budućnost nemoćna, Virtus maksimalan

Košarkaši Budućnost Volija poraženi su večeras u Bolonji od Virtusa 87:65, u utakmici trećeg kola G grupe Top 16 Eurokupa.

To je drugi uzastopni poraz podgoričkog tima, nakon što su u prošlom kolu izgubili u Ljubljani od Cedevita Olimpije 74:71.

Italijanski tim opravdao je ulogu favorita, već u prvoj četvrtini stekao dvocifrenu prednost i nastavio seriju pobjeda u Eurokupu.

Domaćin je serijom od 13:0 u sedmom minutu poveo 21:8, u 14. razlika je iznosila 19 (35:16), a u finišu treće četvrtine 22 poena (67:45).

Budućnost je od 17. minuta ostala bez Melvina Edžima, koji je isključen zbog prigovora i dvije tehničke greške.

Najefikasniji u pobjedničkom timu, koji je bez poraza ove sezone u Eurokupu, bio je Marko Belineli sa 21, dok je Vins Hanter ubacio 13 poena.

U podgoričkom timu dvocifreni su bili Džastin Kobs sa 15 i Amadeo De La Vale sa 12 poena.

Budućnost Voli i Virtus biće rivali u narednom kolu, 3. februara u Podgorici.

Mornar će sjutra u Baru, u trećem kolu H grupe, ugostiti Uniks iz Kazanja.