25. 01. 2021. 09:23 >> 09:26
1

NBA LIGA

Vučević upisao 10.000 poena

Košarkaši San Antonija su pobijedili Vašington sa 121:101, predvođeni Petijem Milsom koji je upisao 21 poen, dok je Šarlot u neizvjesnoj završnici bio bolji od Orlanda sa 107:104 poenima Gordona Hejvarda 0,7 sekundi prije kraja. Upravo je Hejvord bio najefikasniji u timu Šarlota sa 39 poena, dok Orlandu nije bio dovoljan dabl-dabl Nikole Vučevića koji je upisao 22 poena i 13 skokova. Vučević je na ovom meču prešao granicu od 10.000 poena u NBA ligi.

Košarkaši Los Anđeles Klipersa upisali su sedmu uzastopnu pobjedu u NBA ligi, pošto su prošle noći na svom terenu pobijedili Oklahomu sa 108:100.

Kliperse je do pobjede vodio Kavaj Lenard sa 34 poena, devet skokova i osam asistencija. Serž Ibaka je za pobjednički tim dodao 17 poena, Redži Džekson 14, a Pol Džordž 11 poena.

U poraženom timu najbolji je bio Šej Gildžris Aleksander sa 23 poena, dok je Aleksej Pokuševski za 17 minuta na terenu upisao dva poena, četiri skoka i po jednu ukradenu loptu i blokadu.

Klipersi su se ovom pobjedom izjednačili sa Los Anđeles Lejkersima pošto sada imaju 13 pobjeda i četiri poraza. Na drugoj strani, Oklahoma je vezala i treći poraz u nizu, a peti u posljednjih šest utakmica i sada ima skor 6/9.

Janis Adetokunbo je imao 27 poena, 14 skokova i osam asistencija i Milvoki je na svom terenu pobjedu Atlantu sa 129:115 i tako prekinuo niz od dva poraza.

Adetokunba su najbolje pratili Bobi Portis sa 21 i Kris Midlton sa 19 poena.

U redovima Atlante istakao se Deandre Hanter sa 33 poena, što je njegov rekord karijere, dok je Džon Kolins ubacio tri poena manje.

Košarkaši Bostona zabilježili su prvi trijumf poslije tri poraza, pošto su slavili protiv Klivlenda sa ubjedljivih 141:103.

Boston je do pobjede vodio Džejlen Braun, koji je na terenu proveo samo 19 minuta i koji je u trećoj četvrtini postigao 20 od svoja 33 poena. Kemba Voker je dodao 21 poen, Karsen Edvards 18, a Danijel Tajs 17 poena.

U poraženom timu najbolji je bio Kolin Sekston sa 13 poena.

Košarkaši San Antonija su pobijedili Vašington sa 121:101, predvođeni Petijem Milsom koji je upisao 21 poen, dok je Šarlot u neizvesnoj završnici bio bolji od Orlanda sa 107:104 poenima Gordona Hejvarda 0,7 sekundi prije kraja.

Košarkaši Portlanda su bili bolji od Njujorka sa 116:113 uz 37 poena Demijana Lilarda, dok je Toronto bio bolji od Indijane sa 107:102.