22. 10. 2019. 20:45 >> 22:17

FIBA LIGA ŠAMPIONA

Poraz Mornara od Tenerifa

Košarkaši Mornara poraženi su večeras u Baru od ekipe Tenerifa 81:74, u utakmici drugog kola C grupe Lige šampiona.

To je drugi poraz barskog tima, koji je na startu takmičenja poražen u Rigi od istoimenog letonskog kluba 80:74.

Kao i u Rigi, pa i protiv Partizana prije tri dana u derbiju ABA lige, „Ponos Bara“ kontrolisao je rezultat sve do sredine završne dionice, a onda pad koncentracije „pomogao“ rivalu da pobijedi.

Protiv Tenerifa, večeras, Pavićevićevi izabranici imali su periode slabije igre i u prvom poluvremenu, kada su od 15:10 za pet minuta skliznuli do jedinog dvocifrenog minusa (20:30). Nakon tog „pada“, međutim, Mornar se brzo vratio (30:31, 15. minut), potom u finišu poluvremena ponovo preuzeo vođstvo, imao bolji start drugog poluvremena (46:40), ali je izjednačena borba gledana sve do 35. minuta.

Mornar će u trećem kolu, sljedećeg utorka, biti gost ruskoj ekipi Nižnji Novgorod.

Mornar – Tenerife 74:81 (20:24, 23:16, 17:20, 14:21)

Mornar: Pulen 18, Nidam 3, Mugoša, Ros 12, Begić 9, Vujošević 1, Pavićević, Voler 8, Markota 6, Vranješ, Bjelica 13, Luković 4.

Tenerife: Lundberg 14, Djusta 12, Huertas 9, Salin 4, Diaz 9, Gielo, Šermadini 17, Lopez 2, Guera 4, Etkins 5, Kabrera, Suarez 5.