27. 06. 2019. 13:44   >>  13:56 7

EVROPSKO PRVENSTVO

Ubjedljiv poraz Crne Gore na startu

Ženska košarkaška reprezentacija Crne Gore poražena je od Švedske 67:51, u utakmici prvog kola B grupe Evropskog prvenstva u Letoniji i Srbiji.

"Crvene" su očajno odigrale uvodnu  četvrtinu, u prvih šest minuta postigle su samo jedan koš. Švedska je to kaznila i serijom 17:0 povela 19:2, da bi nakon prvih deset minuta imala plus 15 – 23:8-

Crna Gora se trgla u drugoj četvrtini,  dvije uzastopne trojke postigla je Milica Jovanović, da bi Džonson u posljednjim sekundama prvog dijela dala koš i iskoristila dodatno bacanje, pa su izabranice Jelene Škerović na odmoru  imala osam poena minusa (31:23).

Sredinom treće četvrtine Crna Gora  je nakon poena Vučetić prišla na minus pet (35:30), ali je to nažalost, bilo sve od naše selekcije.

Švedska je odgovorila serijom 14:0 za 49:30, minut i po prije kraja treće dionice, a potom je mirno privela meč kraju...

Amanda Zahui je predvodila Švedsku sa 21 poenom, dok se kod „crvenh“ istakla Glori Džonson sa 15 pogodaka.

Crna Gora sjutra igra sa Francuskom, u 14.30 sati, a u nedjelju u istom terminu sa Češkom.

Tok meča:

4. četvrtina

Džonson pogađa u prvom napadu 49:35. Uzvraća Lunkvist sa zvukom sirene 51:35. Po trojka na obje strane 54:38, 7.16 do kraja meča. Trojka Jovane Pašić 56:43, pet i po minuta do kraja.

Abdi pogađa trojku na isteku napada 59:45, tri minuta do kraja. Džonson pogađa, trojkom uzvraća Zahui 64:47. Kraj meča, poraz naše slekcije 67:51.

3. četvrtina

Eli Eldenbrink polovična sa linije bacanja 32:23. Halvarson je postigla trojku, opet su se odlijepile Šveđanke 35:23. Istom mjerom uzvraća Pašić, pa je pogodila i Džonson 35:28. Mujović nakon kontranapada 35:30, serija "crvenih" 7:0.

Zahui nakon ofanzivnog skoka 37:30. Opet Zahui, sada je pogodila trojku 40:30, sredina treće dionice. Sedam vezanih poena je postigla Zahui, nakon toga je precizna i Eli Eldebrink 44:30. Seriju Skandinavki od 14:0, prekida Mujović košem pod faulom. Pogodila je i dodatno 49:33. Kraj treće četvertine.

2. četvrtina

Džonson sa poludistance 23:10. Amerikanka je sada realizovala dva bacanja 23:12, 7.13 do odmora. Eli Eldenbrink postiže prve poena za Švedsku u drugom periodu 25:12. Serija Švedske 8:0 za 31:12, sredina druge četvrtine.

Kovaćević iz reketa 31:14, tri minuta do kraja prvog dijela. Prva trojka za našu selekciju, Jovanović je precizna za 31:17. Drugu vezanu trojku postiže Jovanovića, da bi Džonson dala koš pod faulom. Potom je realizovala i dodatno bacanje 31:23. To je rezultat nakon prvog dijela.

1. četvrtina

Halmerson postiže prve poene na meču, uzvraća Džonson. Potom stiže trojka Lojd 5:2. Halmerson, pa pet poena u nizu Amande Zahui za plus 10 12:2. Eli Eldebrink krade loptu i poentikra 14:2, četiri minuta igre.

Sada trojku postiže Frida Eldebrink 19:2, jedan koš smo postigli za šest minuta igre! Konačno Božica Mujović prekida agoniju u napadu 19:4. Pašić je ukrala loptu i smanjila na 23:8. To je i rezultat nakon uvodnih deset minuta...